Cuma, Kasım 02, 2018

Ardıç Meyvesi Yağı


Herkese yeniden selamlar.


Nasılsınız? Neler yapıyorsunuz?


Blogumu takip edenler bilir ki her ilacı kullanamıyorum. Bu yüzden bitkilerden ve yağlardan destek almaya çalışıyorum.

Pek çok araştırma sonrasında bana iyi gelebilecek yağlardan birinin ardıç meyvesi yağı olduğunu buldum.

 Neler yaşadım, neler oldu. Yararı ve zararını hepsini yazalım...

1- Ardıç yağı halk tarafından çok bilinmeyen bir yağ. Ardıç bitkisinden üretilen yağ oldukça güçlü olduğu için muhakkak zeytinyağı ile karıştırarak uygulanması gereken bir yağ. Zira ben ilk olarak o yanılgıya düştüm ve cildimdeki kan hücreleri yüzeye çıktı, oldukça sıkıcı bir görüntü oldu. Özellikle gögüs bölgesi,boyun,kolaltındaki cildiniz incedir,çok dikkat edin.
2- Özellikle boyun bölgemdeki kas spazmlarında ve kolumdaki sinir sıkışmasına bağlı olan ağrılara bir de yer yer bacaklarıma giren yanlış hareketler sonucu oluşan kramplara,kas ağrılarına sürüyorum. Ağrıyı azalttığını diyebilirim.

Hatta boyun fıtığına kullanıyorlar. Bendeki kas spazmı olduğu için iki üç damlayı zeytinyağı ile pamuğa döküp ağrıyan yere sürüyorum.

Gerçekten çok iyi geliyor diyebilirim. 

Yumuşadı, ağrıyı dindirdi.3- Şimdi, ben içerek tüketemiyorum  ancak suya damlatıp içen böbrek taşı sorunu yaşayan insanlara çok iyi geldiğini de yorumlamışlar sitelerde. Ayrıca kandaki atıkları yok edip,dolaşımı hızlandırdığını da yazmışlar. Bu konuda çok bir şey diyemiyorum,çünkü deneyimleyemiyorum.4- Diş fırçanızın üzerine su ile karıştırın ve diş etinizin şişen ya da zedelenen kısmına sürün. Bakın inanılmaz iyi geliyor,ancak muhakkak diş hekiminize sorun.5- Cildinizde geçmeyen sivilceleriniz var diyelim. Yine su ile seyreltin ve bir kulak çöpü ile lokal olarak uygulayın. Yaralar,sivilceler uçsun gitsin. Zeytinyağı da olur. 

LÜTFEN SEYRELTİN!6- Saç dökülmesi konusuna gelirsek, bir kaba su koyun içine yağı damlatın ve tarağınızla dökülen kısımları tarayın. Uzun süre kullanımında dökülme daha azaltılacaktır. 


7- Bir bardak suya 3 damla damlatın ve için. Bunu arkadaşım denedi ve gaz sorununun azaldığını,idrar söktürücü olduğunu dedi. Yine diyorum ben deneyimleyemiyorum. 8- Geniş bir kaba sıcak su doldurun, sonra üç dört damla ekleyin ve soluyun. Yalnız nefes darlığı, akciger problemleri veya koah tarzında ciddi sorununuz varsa uzak durun. Bronşit,soğuk algınlığı birebir 


9- Böbrek hastaları, hamileler, daha önce ismi lazım değil hastalığı geçirenler asla kullanamaz. 


10- Selülit konusuna gelirsek, bir pamuğa damlatıp bölgeye uygularsanız zamanla düzelmeyi göreceksiniz.


11- Bakın çok ciddi ve yoğun bir yağ. 

Bana kalırsa kas spazmlarında, eklemde olabilecek ağrılara kullanın. Saç sorunlarınızda kullanın.

İçilme ya da nette yazıldığı gibi kesme şeker ile tüketilme konusunda bir şey diyemiyorum. Denemedim, deneyemedim.

12- Çok güçlü bir yağ yine diyorum SEYRELTİN! 

Direk uygulama sakıncalı. 

13- Bir süre kullanın. Sürekli kullanmak yok. Aman diyeyim, çok güçlü. 5 gün kullanın,ara verin 2 hafta bir daha kullanın. 

10 gün kullanın, 2 hafta ara verin 5 gün kullanın.

14- İki üç damladan fazlasını kullanmayın. Damlalıkla kullanın, eğer kokusu ağır geliyor ise bir damla yağ, 2 damla su ile kullanın. 

15- Muhakkak masaj yapın.

16- Asla fırça ve türevlerini kullanmayın.

17- Gözlerinizden uzak tutun.

Benden bu kadar.

Siz denediniz mi?

10 üzerinden 9 veriyorum, 

Lütfen dikkat...

Yağlar faydalıdır. Düzgün kullanılması gerekir ancak.

Sevgiler

:) 

1 yorum:

  1. Şu sivilce konusunu merak ettim ben, aklıma gelirse alıp o amaçla deneyebilirim :) Eline sağlık :)

    YanıtlayınSil