10 Kas 2018

Himalaya Arındırıcı Çamur Maskesi
Yeniden merhaba...

Bir süredir bu ürünü yazmak için fırsat kolluyordum ve sonunda yazıyorum. 

Karşınızda Himalaya Arındırıcı Çamur Maskesi...

Hani şu ilk çıktığında milletin birbirini ezdiği maske... Son indirimde denemek için aldım. 9.90dı. Ha bir daha alır mıyım

No babyboy!! Almam.

Önce vaadlerini yazalım...

Fazla yağı temizleyen,gözenekleri açan ve siyah noktalarla savaşarak kirleri gideren bir maske olduğu ambalaj üzerinde ifade edilmiş...

Yağı yok ettiği doğru ancak siyah noktalarla savaşıyor diyemem. Var olan siyah noktaları buğu ile ya siz temizlersiniz ki çok zordur ya da gidersiniz temizlerler... Gözenekleri açmak? Gözenekleri açması için cildin nefes alması lazım. Vallahi yine yok öyle bişey...Cildinizin gözeneklerini buhar ile açabilirsiniz. Sıcak suda banyo yapmak,cildi hafifçe liflemek çok iyi gelecektir örneğin.Cildin sıkılaşmasına yardımcı olduğu ifade edilmiş,ancak herhangi bir etkileşim yaşamadım. Bu da olmadı...

Cildim karma benim. Yanmadı,kızarmadı. Ama lütfen 10 dakikadan fazla tutmayın, 15. dakikaya doğru cilt yanmaya başlıyor bence. Gerek yok. 

Yapısı yoğun krem. Az miktar yetiyor uygulamaya. Çabuk kuruyor, çamur misali kalmıyor ciltte. Kolay durulanıyor. 
Ambalajı sevmedim. Tüp ambalajları sevmiyorum. Pompa olsa keşke hepsinde. 


Fuller toprağından bahsetmişler. Derinlemesine temizlik için. Ayrıca serinlettiği yazılmış. Temizlediğini diyebilirim. Makyaj sonrasında maskeyi de uyguladığınızda sadece tonik kalıyor. 

Ceviz ölü hücreleri giderir yazıyor. Ölü hücre giderme derken?  Temizliyor da ölü hücre için başka işlemler gerekli. 


ve gelelim en büyük sorununa. Ambalajın arkası kötü olduğu için çekemedim ama malesef praben ve türleri mevcut. Bariz yanyana içeriğinde. Bu yüzden temkinli davranın diyebilirim. 

Ben 3-4 kere kullandım ve daha fazla kullanmak istemedim cildim için. 


Açıkçası bir daha almam. Bu ürünü de ayak maskesi olarak kullanıyorum emin olun ki topuk bakımına çok iyi geldi. Tabiki cilt ayaktan da emilim sağlıyor ama sanırım yüz kadar ciddi olarak değil. Dalga geçmiyorum gerçekten :)

Ayak bakımı cilt bakımından daha önemli benim için...

10 üzerinden 6 veriyorum

Sevgiler 

3 yorum:

  1. Anlamıştım zaten ambalajından birşeyınden hissediyor insan bir şekilde,peelıng mı ne birşeyi daha var övdükleri tam hatırlamıyorum ama sen bilmişsindir. Neyse bir şekilde yararlandırmışsın sağlık olsun (:

    YanıtlaSil
  2. Alıp alamam konusunda kararsızdım iyi ki almamışım diyorum teşekkürler :)

    YanıtlaSil
  3. Galiba bu maske bana da gelmişti ve sevmemiştim. Parabeni ayrı, hiçbir etkisini göremedim. Yalnız vücuttan da en az yüz kadar hızlı emilir ürünler, deri neticede. O nedenle parabenle ilgili tereddütün varsa, ayakta da kullanmamanı öneririm :) Öptüm!

    YanıtlaSil