27 Oca 2020

Ozonlabs Ozonlava Bentonite Clay ( Güncelleme 2020)
Merhaba, mutlu olmak hepimizin hakkı ve güzel günler bizim olsun diyerek başlıyorum. Herkese  selamlar :) Yazılarımı güncellemeye devam ediyorum. Ozonlava Bentonite Clay& Bentonit Kil Maskesi karşınızda. 

( İlk yazımdaki fotograflardan biri ) 


Ozonlabs markasını sevgili Başak ile tanımış ,daha sonrasında ilk olarak bu maskeyi satın almış ve sizlere "süreç" şeklinde paylaşmıştım. Daha sonrasında probiyotik köpük( bu ürünün yazısını da güncelledim) , O3RSS serum ( güncelleyeceğim,lütfen süreç yazılarını okuyun ) , Cocodays serum ( lütfen yazıyı okuyun,O3RSS serumla da karşılaştırdım) , Glam'i sizlerle paylaştım(güncelleyeceğim) ...


Hatırlayalım, Bentonit volkanik kil maskesi AB onaylı, laboratuarlarda test edilen,cilt lekeleri üzerinde başarılı bir üründür. Cildi derinlemesine temizler. Ürünü kullanmaya başlayalı 8 ayı devirdim. 8 aylık sürede neler oldu anlatmak istiyorum. Bir kere ambalaj yenilendi çok tatlı oldu :) Uyguladığınızda böyle beyaz bir görüntü oluşuyor. 


Benim rutinim şu şekilde oldu. Artık yanağımdaki iz çok az durumda. Probiyotik köpük ve Glam her gün, Bentonit maske de haftada 3 kere benimle. Bir tüp Bentonit maskeyi 50-60 defa kullanabiliyoruz. 

Bentonit kil maskeyi her tip ciltte kullanabiliyoruz. Cildinizi probiyotik köpük(bu benim vazgeçilmezim) ile yıkıyoruz, daha sonrasında maskeyi masaj yapa yapa uyguluyoruz. Kuru cilde 10 dakika, yağlı ciltte 20 dakika, normal cilde 15 dakika bekleme yapıyoruz. İçinde volkan tüfü,aqua ve sodium bikarbonat var.


Bu sürede benimle birlikte ilk canikom Lina, daha sonra Eda, İlke ve en sonunda da İlker Abi kullanmaya başladı. Hepsinin fotograflarına Balasu Hanım'ın instagram hesabından ulaşabilirsiniz. Öncesi ve sonrası halinde paylaştık.  Lina'nın ve Eda'nın inanılmaz siyah nokta sorunları vardı ve ilk ürünü satın aldıklarında 72 saatlik programı yaptılar. 72 saatlik program neydi, onu da hatırlarsak, sabah akşam cildimize maske yapıyoruz ve cilt tipinize göre 10-20 dakika arasında bekliyoruz, duruluyoruz. Cildimizi derinlemesine temizlerken,sebum dengesi sağlıyor, diplerde yer alan siyah noktaları,yağ butonlarını yüz üstüne çıkarıyoruz. 72 saat sonucunda daha aydınlık bir cilde kavuşuyoruz. Bu süreçte makyaj yapmıyoruz, herhangi başka bir işlem, serum, temizleyici kullanmıyoruz. Ruj kullanabiliriz sanki :)  Ölü hücrelerden arındırma, hücreleri yenileme, sivilceler yüzünden ciltte meydana gelen deformasyon gibi sorunlarla savaşıyoruz. Kirli cildimizi tertemiz hale getiriyoruz. Ben de ilerleyen günlerde yeniden yapabilirim. Malum birimiz fayda görünce, cilt temizliğiyle ilgilenen pek çok arkadaşımıza bahsediyoruz. Bu süreçte pek çok kişi de bu maskeyi denedi. 

İçeriğide yüksek oranda montromoril olan probiyotik esasına dayanan bir maske. Montromoril, cilt hücrelerinin hücre içi ve zar arasındaki iletişimi güçlendiren bir yapı. Yani dolaşımı hızlandırıyor.Maskeyi kullandık,beklioruz,karıncalanma başladı,ciltte kızarma var. Bingo ürün işe yaradı, ürün çalıştı. Bentonit maske, sebum dengesi sağlayan, ayrıca ödem azaltan bir maske. Benim gibi siyah noktalara takık insanlar masasından eksik etmesin. Artık komedona, ağır maskelere, ağır temizleyicilere,alkol dolu ürünlere paydos. O3RSS, Cocodays veya Glam'e cildi hazırlıyoruz. 

Cildinde yoğun kuruma yaşayan, sigara&alkol kullananlar, kimyasal peeling yapanlar,roza sorunu yaşayanlar( az rozası olan Eda da kullanıyor),çok yoğun çalışanlar, cilt lekelerinden müzdarip herkes kullanabilir. 

Bir de göz altı morluklarına bakalım :) En az 21 gün waterproof bir ürün(rimel vs) kullanılmamalı, makyaj mendili veya micelar su kullanılmamalı. Göz altı ve tüm cilde O3RRS uyguluyoruz. Serum öncesinde de maske kullanıyoruz. Maskeyi tüm cildimize sürüyoruz 10-15 dakika bekliyoruz. En az 21 gün devam ediyoruz, kimyasallardan uzak duruyoruz, cildimizin rengi açılmaya,göz altlarındaki morluklar azalmaya başlıyor. Muhakkak deneyin
Durum bu...

10 üzerinden 10 veriyorum bu güzel maskeye 

Almak isterseniz buyrun 

Her türlü sorunuz için Ozonlabs Turkiye hesabına ulaşın

Sevgiler

Kübra

:) 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder