Bu Blogda Ara

Cuma, Mart 13, 2020

Hawaiian Spirulina- 2 ( Maske Yapımı )Yeniden selamlar... Söz verdiğim üzere Hawaiian Spirulina -2 (Maske Yapımı)  ile karşınızdayım. Bu sefer Spirulina maskesini anlatıyoruz ve aşama aşama yapıyoruz beraber. 

Cilt lekelerine son veren,cildi canlandırarak hücrelerin yenilenmesini sağlayan spirulina bir yosun türüdür,  sizlere detaylıca anlatmıştım. Spirulina kendiliğinden vitamin,mineral,protein,vitamin içerdiğinden emilimi güçlüdür. Bunu da hatırlayalım. Spirulina maskesi cilt lekelerinde oldukça etkilidir. Her cilt tipine uygun olan spirulina, volkanik maske ile etkileşim sağladığında oksijen deposu haline geliyor ve ölü hücreler temizlenerek, ciltte yeni hücrelerin oluşumu sağlanıyor. Cilt lekeleri, ağır makyajın ciltten arındırılmaması,temiz olmayan içerikli ürünlerin kullanımı,stres, akne yüzünden olabilir. 

Şimdi cilt lekeleri için yapacağımız maskeye başlayalım:

1- Öncelikle yüzümüzü temizleyelim, bunun için ben probiyotik köpüğü kullanıyorum. Bu köpüğü size detaylıca anlattım. Güncellenmiş son halini okuyun  Makyajdan,kirden,yağ fazlasından arındırdık cildi ve maskeye hazırız. 
Ben kuzenimin getirdiği bu himalaya tuzunu kullanıyorum. Taneciklerini çok sevdim,oldukça doğal. Ama marketlerde mevcut olan tuzları da kullanabilirsiniz. Değirmenli bir tuz bu, dört defa çevirdim, içinde 4 yemek kaşığı  su (çeşme suyu kullanmadım)  ekledim. Tuzu eriyene kadar karıştırdım. 

 

İçine 1 çay kaşığı spirulina tozu ekledim. Hepsini ince tahta bir çubukla karıştırdım. Ben hep böyle yapıyorum, daha kolay karışıyor bence :) 


Ve volkanik maskemizi alıyoruz elimize. Volkanik maske ile ilgili tüm detaylar,son güncellenmiş haliyle blogda mevcut
Göz kararıyla ,yüzüme yetecek kadar maskeden karışımın içine ekliyorum. Daha sonrasında karıştırıyorum. En sonunda Cocodays 'den 2-3 pompa ekledim.(ozonlandırılmış hindistan cevizi yağı ) Cocodays ile ilgili detaylı yazıyı blogda bulabilirsiniz. 

Daha sonrasında tüm karışımı 1-2 dakika karıştırıyorum. Maske biraz zor karışıyor,lütfen iyice karıştırın :)  Tarifte limon da var ama ben kullanmadım. Kullanabilirsiniz, limon lekelerin açılmasına destek olacaktır.  Bir ince fırça ile tüm yüzüme, göz altları dahil sürüyorum.Göz altlarınıza da uygulayabilirsiniz.  Maske bekletmeye gelmez hemen uygulayalım  :) 

Görüntü nasıl ama :) Yeşil kız :) Biraz komik bir görüntü :) 

15 dakika bekletiyorum ben. Süre ilerledikçe kurumaya başlıyor,kurudukça görüntü çenemdeki gibi oluyor. Daha sonrasında duruluyorum. Cilt hafif kızarabilir,kaşınabilir,sıkıntı yapmayın, maskenin aktif olarak çalıştığını gösterir bu. Daha sonrasında Cocodays 'i yine yüzümüze yetecek kadar alıyoruz ve masaj yaparak uyguluyoruz. 

Uyku öncesinde bu maskeyi uygulayıp,daha sonrasında Cocodays ile bitiş sağlarsanız,sabah canlı,aydınlık bir cilt ile güne başlanabilir. Ben bu maskeyi şimdiye kadar 3 kere yaptım. Bu süreçte çenemdeki minik bir leke açılmaya başladı.  Yapmaya devam edeceğim. Maskeyi haftada 3 kere yapabiliriz. Spirulina maskesi ciltteki kiri üst deride yer alan kiri, fazla yağı alıp götürüyor. Göz altlarındaki yorgunluğu alıyor. Spirulina E vitaminini bol içeriyor,böylelikle canlandırma ön planda.  Bu maskeyi her yaştaki kişi uygulayabilir. Vucuttaki problemli,lekeli her yere uygulayabilirsiniz, içeriğindeki mineraller,vitaminler,yararlı bakteriler ciltte etkileşim sağlayarak, cildi aydınlatıyor,beyazlatıyor ve lekelerden kurtarıyor. Maskeyi yaptıktan sonra cildim tertemiz oluyor,yumuşacık oluyor. 

Şimdilik bu kadar...

3. bölümde görüşmek üzereSevgiler


Kübra 


1 yorum:

  1. Maske çook ilgimi çekti gerçekten, kendi cildimdeki etkilerini merak ettim ama şu an o bütçeyi ayıramıyorum :)) Bu arada, cilde limon bence biraz sakıncalı bir şey Kübiş, onun pH değeri cilt için çok düşük... güle güle kullan, öperim!

    YanıtlaSil