Pazar, Kasım 01, 2020

Capicade Collagen, Caffein, Biotin At Kuyruğu Bitki Özü Şampuan(Güncelleme)

Yeniden sizlerleyim. Karşınızda Capicade Collagen, Caffein, Biotin At Kuyruğu Bitki Özü Şampuan... 

Capicade'la tanışalı çok oldu. Senelerce markanın şampuanlarının testerlarını etkinlikler sayesinde denedik. Markanın ürün skalası çok geniş. Şampuandan,cilt bakım ürünlerine, güneş kremlerinden vücut nemlendiricilerine kadar... Çok sevdiğim iki üç ürünü oldu. Hele Hair BB'sini asla değişmem. Onu ayrıca yazacağım detaylı olarak. 

 Bu sık kullanılan bir şampuan. İçinde biotin,kolojen, b5 vitamini, at kuyruğu bitki özü mevcut.

Öncelikle içerdiği güçlü etmenlere bakalım.  Kafein, sizin benim bildiğimiz gibi kahvede, çayda, pek çok bitkide yer alan bir yapı. Saç diplerine ulaşarak, uyaran; saç kayıplarını önleyen,saçların uzamasına destek olan bir yapıdır. Saça doğal parlaklık sağlayan, şekillendiren, kolayca taranmasını sağlayan bir yapıdır. 

Kolojene baktığımızda insan vücudunda yer alan,önemli bir proteindir. Yaşla beraber azaldığında ciltteki elastikiyetlik azalır. Cilt yapısı sıkılığını kaybeder. Sonucunda ciltte kırışıklıklar meydana gelir. Yine saçlardaki kolojen yapısı düştükçe saçlar dökülmeye başlar. Dıştan takviye alınması gerekir. Günümüzde pek çok kolojen serum, takviye gıdalar var. Keza pek çok şampuan da kolojen destekli üretilmekte. Bu bahsettiğimiz şampuan da öyle :) Kolojen desteğiyle saçlardaki dökülme azalarak, ciltteki problemler minimuma iniyor. Saçlar yeniden canlanmaya,sorunlar azalmaya başlıyor.

Biotin ise H vitamin, Koenzim R gibi adlandırılıyor. Eksikliğinde saçlar daha kolay kırılır, saçlar incelir, güçsüzlüğü hissedilir. Günlük biotin miktarı 30 mgdır. Pek çok besinle bu destek sağlanır. Ayrıca, şampuanlarla da desteklendiğinde saçlar kırılmaz,koparak dökülmeler azalır. 

B5 vitamini,saçların doğal görüntüsüne kavuşmasını sağlayan, saçları koruyan,güçlendiren,destekleyen bir vitamindir. Eksikliğinde saçlar yorgun,kurumuş, kopmaya yatkın görünür. Yine desteklenmesi gerekir. 

At Kuyruğu Bitki Özü'nü ise pek çok postta yazmıştım sizlere. Yeni saçları çıkartan, saç hücrelerini yenileyen,yeni saç hücreleri oluşturan, gerçekten çok başarılı bir bitkidir. Capicade Sık Kullanım Şampuanı bu sıraladığım tüm yapılara sahip. Günlük şampuan formuna uygun. Tek şampuanda dıştan destek olarak biotin,kafein,kolojen,at kuyruğu bitki özünü tek seferde alabiliyorsunuz.  Tabiki etkisinin tamamen anlaşılması için devamlı kullanılması gerekir. İlk izlenimim ise saçları güzelce temizleyen,yormayan bir şampuan. İçeriği de sizlerle paylaşıyorum. Ayrıca bitkisel ,saçları destekleyen, farklı kombinasyonların yer aldığını da görüyorsunuz. Saçlarımda röfle var artık biliyorsunuz. Röfle cidden daha da kuruttu diyebilirim. Bununla beraber saçlarımın kurumasına da iyi geldiğini yazabilirim. Boyadan sonra saçlar daha da korumaya ihtiyaç duyar. Gerçekten iyi oldu bu şampuanı bulmak. Denemek. Saçlarımdaki röfle,ilk yaptırdığım gibi elbette de değil ama çok aşırı da yıpratmadı saçları. Koruma iyi geldi, şükürler olsun... Tabiki süreç bu , devamında çok şey eklemek lazım... 


Ambalajı klasik şampuan ambalajı. Kapağı kolaylıkla kitleniyor ve zarar görmüyor diyebilirim. Ambalaj üstündeki yazılardaki açıklamalar oldukça yerinde. 300 ml ve gün aşırı kullandığım için uzun süre gideceğe benzer. Oldukça hafif bir kokusu var. Önce testerları kullandım,daha sonra bu orjinal boyuta geçtim... 

Sevgili Lerzan'ın sponsorlarından biri de Capicade idi. Bu şampuanı kullanmaya devam edeceğim, gerçekten güzel geldi saçlarıma. Etkinlikte karşıma çıkması da çok iyi. Lerzan'a teşekkür ederim. Etkinlikle ilgili pek çok paylaşımı #lerzankaradanli29Ekim6yasinda hashtaginden bakabilirsiniz. 
Siz nasıl buldunuz? 

Daha önce denediniz mi bu tarzda bir şampuanı? Sevgiler

Kübra 


2 yorum: