Salı, Ağustos 11, 2020

Capicade BioCera Nemlendirici Yüz ve Vücut Losyonu-1

Günaydın...Capicade BioCera Nemlendirici Yüz ve Vücut Losyonu ile devam ediyorum. 

Takip edenler bilir,markanın daha önce şampuanını,mini şampuan testerlarını yazdım. Daha çok ürün denemek ve yazmak istiyorum. Kafeinli biotinli şampuanı için ikinci posta az kaldı diyebilirim,o da oldukça güzel bir şampuan. Bir de çok güzel bir çay ağacı yağlı ürün yazacağım ki blogumdan ayrılmayın o kadar derim :=) 

Biocera  ile çok enteresan bir şekilde tanıştım,iyiki tanışmışız. Ürün güzel bir ürün. Biocera, cildin sağlıklı görünmesini hedefleyen bir nemlendiricidir. Cildi nemlendirirken,güne hazırlarken,ayrıca tedavi edici özelliği vardır. Ürünü hem yüze hem vücuda kullanabiliyorsunuz. Sabah akşam uygulanabilen,günlük rutinde yer alabilen bir üründür. Cildinizin temiz olması gerekiyor. Güzel bir temizleyici ile temizledikten sonra ürünü uygulayın. Doktorların da önerebileceği ürünü bence sabah akşam iki pompa halinde kullanın. 

Biocera'yı her cilt tipinde kullanabiliyorsunuz. Ürün içeriğinde inca omega yağı, bio ceramid pure gibi maddeler yer almaktadır. 

Öncelikle bio ceramid pure ne ona bakalım. Saf seramid içeren ürün, ciltteki seramidlere yakın bir yapıdadır. 

Ciltteki seramidler ne ona gelirsek eğer, ciltteki bariyerinizin yarısını oluşturan,cildi dış etkenlerden koruyan yardımcı bir yapıdır. Yaş ilerledikçe bu seramidler azalır, 30lu yaşlarda %40ı kaybolurken, 40+ gelince %60 kaybolur. 

Seramidli ürünlerin kullanımı ciltteki çatlak oluşumunu engeller. Gelişmekte olan çocuklar, sürekli kilo alıp verenler, spor yapanlar ürünü çok sevecek. Çatlak oluşumunu engelleyerek, cildi güçlü kılar. Ayrıca seramid kullanımı cildi tahriş eden kimyasallardan uzak tutarak pek çok rahatsızlığın tedavisinde de olumlu sonuçlar verebilir, mesela egzama,sedef,dermatitler gibi..

Seramid içeren ürünler kullanıldığında yaşla azalmakta olan seramidlere destek olunur,antiaging görevi görür. Biliyoruz ki kolojen nasıl elastikiyet kaybını önlemeye destek iken,seramidler de dış derinin korunmasına yardımcıdır,cilt bariyerini korur. Kolojen kullanarak içten koruma,hücre yenileme ve seramidli ürün kullanarak da dış deriyi koruma,dış yapıyı koruma.  Seramid kullanımı ayrıca keratinoistlerin düzenlemesini sağlar. Keratinosit,derinin dış tabakasıdır. Seramid desteğiyle keratinositler yenilenir. Böylece, atopik,dermatik ve egzama tedavisinde yer alır. 

Bir şey daha ilave edelim, seramid içeren kremler kortikosteroid kullanan hastalara verildiğinde dokular arasındaki  nem kaybında azalma görülmüştür.

Şimdi ürünün içeriğe bakalım... Ürünün içeriği de sizlerle paylaşıyorum. Ürün içeriğinde paraben ve türevi yok. Kozmetiklerde yer alan seteril alkol mevcut. Shea yağı desteği mevcut. Ayrıca göze çarpan hyaluronik asit var. Bu dönemde son derece popüler olan, pek çok antiaging kozmetik ürününde yer alan asit, cildi nemlendirirken, cildi kırışıklıklara karşı korur. Parfümün en alt sıralarda yer alması güzel. Bunun haricinde petrolden elde eldilen petrolatum da mevcut. Bu madde pek çok üründe yer alan bir maddedir. Yumuşatan bir maddedir. İçeriğinde yine dikkat çeken allantoin var, o da cildi koruyan,tahriş etmeyen bir maddedir. 


Üründe yer alan diğer güçlü etmen inka omega yağına bakalım şimdi... Inka omega yağı,inka fıstığı çekirdeklerinden elde edilir. Bu yağ omega3,6 ve 9 açısından zengindir. Cildin nem dengesini korur. Ekstradan başka bir ürüne ihtiyacınız olmaz. 

Şimdi, ürünü temiz cilde günde 2 kere uyguladım. Karma ciltli biri olmama rağmen sivilcelenme,siyah nokta vs ye sebebiyet vermedi. Kolayca emdi,sonrasında yapış yapış his bırakmadı. Güneş bana yasak,ama gün içinde Altınoluk'ta o kadar terliyorduk ki duş almaktan cilt pul pul dökülecek hale geliyordu. Onun için baya iyi geldi bana diyebilirim. Bununla beraber, yanağımdaki leke için sorun olmadı, lekeyi genişletmedi,koyulaştırmadı. 

Bu izlenimim yüzüm için. Asıl en güzel etkisi diz kapaklarımda oldu. Dizleri sürekli kuruyan, hatta çatlayacak kıvama gelen biriyim. Nemlendirici dizlerimdeki gerginliği aldı.  


Losyon kıvamı var. Pompasından istediğiniz kadar alabiliyorsunuz. 220 ml ürün ve az miktar size yetiyor. Uzun süre gideceğe benzer. Kışın da ayrı işime yarayacak. Ambalajı başka sevdim. Pompalı ürünlere bayılırım,blogu okuyan bilir. Kremlere,şampuanlara... 

Ürünün detayları ve ilk izlenimim bu şekilde...

Sizler nasıl buldunuz?

Yorumlarınızı bekliyorum

Ürüne online olarak pek çok alışveriş sitesinde, dermokozmetik satan siteden ulaşabilirsiniz. Ayrıca eczanelerden de ulaşmanız mümkün...


İkinci postta görüşelim... 

:) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder