Perşembe, Kasım 05, 2020

Dermocade Saç Dökülmesine Karşı Losyon
Dermocade Saç Dökülmesine Karşı Losyon ile yolumuza devam ediyoruz. Sizlere Dermocade'den bahsetmiş ve nemlendirici saç bakım maskesini anlatmıştım. Bu seferki konuğumuz bir saç dökülmesine karşın losyon...

Maske kullanımından sonra sitelerinde gezerken karşıma çıktı bu losyon. Özellikle saçlarımın önlerinde son dönemde bir dökülme yaşıyorum. Sordum ve bu ürünü satın aldım. Marka oldukça yardımcı.  Haydi beraberce inceleyelim. Nasıl arkası ama. Ege denizi...Haydi tekrar gidelim... Kışa çok az var...Çok da hüzünlüyüz...Hep beraber denize anlatırız hüznümüzü...Olmaz mı?Neyse,yolumuz uzun yazıda... Bir iç çekip devam :)))Önce elbetteki içeriğindeki gözüme çarpan etkili yapılar:Serenoa Serrulata Fruit Extract : cüce palmiye bitkisi etkimesidir, hormonal dökülmeyi dizginleyen bir bitkidir. Saw palmetto extract da diyebiliriz. Saç dökülmesine sebep olan etkilerden korur.

Allium satium bulb extract: sarımsak. Sülfür bakımından oldukça zengin olan sarımsak dökülmeyi önleyicidir. Sarımsaklı şampuanları hatırlayın.

Urtica Dioica Leaf Extract: Isırgan otu. Ome 3,vitaminler,magnezyum bakımından oldukça zengin olan ot, hücreleri uyararak saçların yeniden çıkmasına destek olur. 

Panax Ginseng Root Extract: Ginseng, yıpranmış saçları onarmaya yardımcı,saç köklerini canlandırarak saçları parlatır.

Aesculus Hippocastanum Seed Extract: Beyaz çiçekli at kestanesi. Saç köklerini besleyen,kafa derisinde kan dolaşımını destekleyen yapıdır.Arctium Majus Root Extract: Arctium majus kök ekstraktı, saç derisindeki kan dolaşımını artırarak saç dökülmesini önlemeye destektir.

Achilliea Millefolium Extract: Oooo civanperçemi :) Saç dökülmesi probleminde yer alır her daim. E iyi sen de gel :)

Allantoin: Pek çok kozmetik üründe yer alan allantoin karakafes bitkisinden elde edilen nemlendiren,besleyen,yenileyen özelliğe sahiptir.

Chamomilla Recuitita Flower Extract: Antienflamatuar özelliğe sahip,saç derisini besleyen bitkidir.

Foeniculum Vulgare Fruit Extract: Rezeneee :) Çok severim ama ya:) Saç dökülmesi için çözümde yer alıyormuş :) Ne güzel oldu öğrendim.

Humulus Lupulus Extract: Şerbetçi otu :) İçinde bulunan antioksidanlarla saçların kökleri güçlendirerek bakım yapar.

Melissa Officinals: Limon otu. Saç foliküllerini güçlendirerek olabilecek kaybı önlemeye yardımcıdır.

Viscum Album Officinails Leaf Extract:Ökse Otu, pek çok faydası olan ökse otu saç dökülmesine karşı etkilidir.

Biotin: Saçları besleyen b7 vitaminidir. Son dönemde oldukça popülerdir. Kırılarak dökülmeyi önleyen,saçları koruyan,destekleyen,güçlendiren bir vitamin.

Apigenin: Saç dökülmesini baz alarak oluşturulan üründür. Saç köklerini besler. Saç köklerini korur. Güçlendirir.

Oleanolic Acid: Procapili oluşturan komplekslerden biridir.

Arginine: Bu protein saçlara direnç sağlar, saçları güçlendirir.

ve Procapil: Kafa derisindeki kan akışına destekdir,saç köklerini besler, saçları güçlendirir. Procapil bir komplekstir ve aktifinde üç bitki bulunur,apigenin,olenoic asit ve biotin tripeptide1...

Trichogen: Saç köklerini güçlendirir, saç kıllarını kalınlaştırır.

Saw Palmetto : Asıl başta anlatacaktım :) Bayadır bu bitkisi okuyorum. Tek de yazacağım. Saç kaybını önlüyor çünkü.

Diğer yer alan maddelerin yorumu da sizin :) Çünkü ben gördüğüm,etkili bulduğum,bildiğim her maddeyi yorumlamış bulunuyorum. Bitkilerin oldukça fazla oluşu beni çok mutlu etti diyebilirim. 


Ürünü kullanmaya başlayalı bugün 13. gün... Saçlarımın önlerinin döküldüğünün farkındayım. Açıkçası saç dökülmesi bir süreç. Testler vs iyi çıktı benim ama kafamın önleri için çözüm bulmak zorundaydım. 4 aylık bir kullanım öneriyorlar. Yani cidden yolum uzun kullanımda. Aslında liste mi yapsam:=) 


 Sabah akşam ürünü saçlarıma sıkıyorum,sonra masaj yapıyorum ve tarıyorum,uygulamam bu şekilde... Tarama en iyi uygulamayı iletmektir köklere.Ürünün ambalaja ayrı bayıldım. 50 ml bir ambalajı var. Önce beyazlı,içinde mavili yazısı ve arkası tamamen metalik mavi. Bandı çok iyi ayrıca çok güzel bir başlığı var. İstediğiniz gibi sıkıyorsunuz,sonra indirip,plastik kapağını takıyorsunuz. Sızma,akma olmuyor. Hafif bir kokusu var. Sıktığınızda yakma,acıma,reaksiyon olmadı benim. Sabah akşam uyguluyorum tamam. Durulama vs istemiyor da. 

İlk postumuz bu şekilde olsun

Siz nasıl buldunuz?

Sevgiler

Kübra 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder