Bu Blogda Ara

Salı, Kasım 10, 2020

havanian spirulina maske yapımı 3.post
Merhaba,havanian spirulina maske yapımı 3.post ile devam ediyorum... Sevgili Lerzan'ın etkinliğinde Bentonit maske verilmesi çok sevindirdi beni. 

Mart ayında sizlere yazmıştım. Bu sefer himalaya çözeltisini de paylaşmak istedim. O zaman Cocodays de eklemiştim maskeye. 

Öncelikle volkanik maskeyi size bir kaç kere anlattım. Lütfen blogda yazıları gezelim...Maskenin pek çok özelliği var,spirulina ile birleşince harika temizliyor, ölü hücreler yok oluyor. 

Spirulinayı hatırlayalım mı? 
Demir,protein,B vitamini,beta karoten,klorifil,amino asit ve pek çok vitamin içeren spirulina gerçekten  besin deposu bir yosun ,pek çok problemin detayında da kullanılıyor bu yosun.  Ama biz maske yapacağız beraber :=) 

Spirulina gerçekten güçlü bir antioksidandır,antienflamatuardır. Aktif bileşeni,rengini veren madde antioksidan ve antienflamatuar etkiler yapar. Pek çok faydası bulunan spirulina, yüksek miktarda E vitamini içerir,cildi korur.  Cildi detaylıca temizler, besler. Cildi canlandırır,yorgunluğunu alır. Ciltteki ölü deriyi yok eder. Ayrıca her yaş ve her cilt tipindeki kişi kullanabilir. Spirulinanın antiaging etkisi de vardır. Yeni hücrelerin oluşumuna destek olur. Ergenlikteki çıkan ihtihaplı sivilceler için kullanabilirsiniz. 

Şimdi yine birlikte yapalım :) 
Bentonit volkanik maskeden bir parça alıyoruz. Daha sonra çözeltiden ve spirulinadan ekliyoruz. Bu çözelti sebum dengesi sağlayan bir çözelti. Cildin daha parlak görünmesine de destek. Volkanik maske ve spirulina bir araya gelince ise oksijen deposu oluyor... 

 Öncelikle cildimi probiyotik köpükle temizliyorum,maske için hazırlıyorum. Bu köpük cildi tertemiz yapıyor,günlük kirden yağdan arındırıyor. Sonra maskeyi tüm yüzüme uyguluyorum. İyice karıştırıyoruz,daha sonrasında bir fırça ile ince bir tabaka şeklinde uyguluyoruz.  Göz altlarınıza ve boynunuza da kullanabilirsiniz. Şöyle diyim cildinizde bir kıpırdama,bir hareketlenme hissedebiliyorsunuz,hafif bir kaşınma var sanki.  15 dakika tutuyorum maskeyi ,iyice kuruyunca da bol su ile yıkıyorum. Yaklaşık 1 yıldır yapıyorum öğrendiğimden beri,karma ciltli biri olarak yanaklarım daha kuru iken t bölgesi yağ içinde olabiliyor normalde ve cildim daha canlı maskeye alıştığımdan beri.  Mesela çok yoğun stres yaşadığım gün haftada 1 kere yapıyorum. Normalde 15 günde bir . Cildim tertemiz oluyor kalıntı hiç bir şey olmuyor,makyajın yorduğu cildim canlanıyor,günün tüm yorgunluğunu atıyor. 


Zamanla cildimdeki sivilcelerin yaptığı veya yanlış siyah nokta temizlemekten yapan izler azaldı diyebilirim.  En çok arındırmasını seviyorum,çünkü sonrasında cildimi dupduru görüyorum sanki cildim nefes alıyor,hissediyorsunuz.  Etkisi baya uzun sürüyor. Özellikle burun ve çene bölgemdeki siyah noktalar azaldı,sebum dengesi sağlandı,cildim beslendi,yanağımdaki problemli bölge daha azaldı, siyah noktalarda da azalma görüyorum o bölgede.  Sonrasında bir şey kullanmıyorum fazladan. Bazı maskeler kurutuyor,ancak bu maskede öyle bir şey yok. Akşam vakti uygulamayı daha çok seviyorum. Yine kuru ciltler çok sevecektir maskeyi. Çünkü maskenin ekstra kurutması da yok. 
Siz nasıl buldunuz? 

Siz spirulinayı biliyor musunuz?

Yorumlarınızı bekliyorum

Sevgiler

Kübra 

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder