Salı, Ocak 19, 2021

Sepia Serum-2

 Herkese selam. Yepyeni bir yazı ile karşınızdayım. Karşınızda Sepia Serum-2. Ağustos ayında yazmıştım size,bu sefer serum bittiği için yazıyorum.

Sanırım aylardır size "çivit otu" mucizesini yazıyorum. Balasu Hanım'a selam olsun cidden, kutlamak lazım. Çivit otunu tabiki bilirdim,bilirdim de yemeklere koyardık biz,geri rollerinden haberimiz yoktu. Maviye çalan yeşil bir rengi vardı,tadı da güzeldi. Sepia tonik çıktı,o gün aldım. Çivit otu içeriyordu,şaşırtıcıydı.Bu süreçte de 4-5 tane de bitirdim.Benim için denediğim en güzel üründür. Üstüne ürün bilmem.Evet,o kadar iddaalı bir cümle kuruyorum.

Çivit otunu hatırlarsak eğer, turpgiller ailesinden gelen çivit mavisi denen,boya elde edilen bir bitkidir. Bin yıldan fazladır da hastalıkların tedavisinde kullanılan bir ottur. Zeytin yapraklarını andıran çivit otu,doğal pek çok faydaya sahiptir.

Seruma dönersek eğer Sepia serum,çivit otu haricinde, helianthus annuus seed oil dediğimiz ayçiçek yağı içerir. Ayçiçek yağı,yüksek oranda linoleik asit,oleik asit,palmitik asit,stearik asit içermektedir. Ayçiçek yağı çok faydalıdır sağlık için. Kolestrol seviyesini düşürerek,dokuları onarır,enfeksiyonu önler.

Ağustos ayından bir fotoğraf ile serumu gösterelim. Seruma dönelim bakalım. Cilt sağlığına geldiğimizde ayçiçek yağı,A,E,C,D vitamini yönünden zengindir.Antioksidandır,hasarlı ciltlere,hücrelerin yenilenmesine destekdir.Doğal bir nemlendiricidir,cilde parlaklık verir.

Çivit otunu tonikle birlikte size pek çok kez anlatmıştım. Ciltte ph dengesi sağlayan,gözenek sıkılaştırıcı,akne önleyici,cilt temizleyici,cilt sıkılaştırıcı,gözenek önleyici gücü vardır. Tonik sevgimi kimseyle tartışmıyorum vallahi :) Blogda da postları okumanızı çok isterim.

Sepia serumu kullanmaya ağustos ayında başladık. Annem benden çok sevdi serumu. Markaya 2019 yılında O3RSS ile başladım, gündüz ve makyaj bazı olarak yine asla vazgeçmeyeceğim Cocodays ile devam ettim.Daha sonrasında Glam ile tanıştım ve kenevir yağını öğrendim.En son adım da Sepia'yı denedik. Sepia diğerlerinden farklı bir serum. Sepia su gibi berrak bir serum,size onu da çektim.Nasıl duru dimi? Karma ve kuru ciltlerin kullanabileceği bir serum Sepia. Cildinizde akne varsa,cildiniz yağlı ise size uygun değil pek. Temiz cilde bir iki pompa ile uyguluyorum. Ya obsidian roller ile ( yazıyı güncelleyeceğim) ya da ellerimle uyguluyorum,cilt kolayca emiyor zaten,oldukça hafif bir serum bu. Makyaj öncesi yine uyguluyorum. Makyaj bazı niyetine. İçeriğinde parfüm yok,SLES,SLS,paraben,ftalat yok. Bir kere sürdüğünüzden sonra cildiniz kuru ile neme doyuyor. Neme doyan ciltte kırışıklık olmaz. Sepia serum ciltte su tutar,kaybını önler.Cilde parlaklık verir,cildi pürüzsüzleştirir. Özellikle annemde cildinin gerginliğini aldı gitti. Karma ciltli bende hiç bir sorun olmadı,akne vs çıkmadı. Stresli bir hayatım var,cildimin yorgunluğunu da aldı yok etti.Sepia serumu,probiyotik köpükle cildinizi temizledikten sonra uygulayabilirsiniz. Kahraman Sepia tonikle de kullanabilirsiniz. Tonik ile ilgili tüm postlarımı lütfen okuyun. Neler neler deneyimledim.

Bizim serum bitti. İlerleyen zamanlarda bakalım serum ile ilgili neler yazabileceğiz daha :) 

Siz çivit otunu biliyor muydunuz?

Bu serumu daha önce denediniz mi?

Yorumlarınızı bekliyorum

Sevgiler


Kübra 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder