Bu Blogda Ara

Pazartesi, Nisan 26, 2021

Spirulinalı Maske Yapımı 2021-1Herkese merhaba, neler yapıyorsunuz? Zorlu zamanlar devam değil mi? Oysaki bahar umut dolu olmalı, bence çok güzel olacak her şey! Ne bileyim içime öyle doğuyor... Geçen sene size spirulinalı maske yapmıştım. Spirulinanın ne olduğunu sizlere anlatmıştım. Daha sonra da maskeyi yapıp final yapmıştım, bir de Kasım ayında ikincisini yapmıştım. Bu sefer yılın ilk spirulinalı maskesini dün gece yaptım! Misss gibi oldu ve yazısını da hemen yazayım geldim. Karşınızda  Spirulinalı Maske Yapımı 2021-1 

Spirulina doğada bulunan bir şifa deposudur. Size detaylarını da anlatmıştım. Pek çok vitamini,minerali içeren spirulinayı hayatımdan öğrendiğimden beri eksik etmiyorum açıkçası. Maskeye gelirsek önce her zamanki gibi Ozonlava Bentonit Clay'den bir parça alıyoruz. 
Bu kadar yeterli... Daha sonra Himalaya çözeltisinden bir kaç damla alıyoruz. Bu çözelti himalaya tuzu ile hazırlanmıştır. Doğaldır, hiç bir zararı yoktur. 


Bu kadar yeterli... Hemen peşine de spirulinayı bir çay kaşığı kadar ekliyoruz. Ben bir tık fazla koydum . 

Ve hemen canımın canı Cocodays'i ekliyorum üstüne. Cocodays'i çok seviyorum arkadaş nasıl anlatsam bilemedim :))) Bir iki pompa yeterli. Fazlasına hiç gerek yok :) 


ve finalde tabiki de hepsini birbirine karıştırıyoruz. Ozonlabs blog'da limon da eklenmiş. Ben eklemedim. Cildimi canımın canı probiyotik köpükle temizliyorum, daha sonra bu yaptığım spirulinalı maskeyi yüzüme sürüyorum. Spirulina mükemmel bir antioksidandır, antienflamatuardır. Rengini veren madde antienflamatuar etki yapar. Şimdi baştan diyeyim sivilceli ve karma ciltler spirulinayı hayatlarından eksik etmemeliler. Sebum dengesi sağlandı ayrıca. Duruladıktan sonra cildim sanki hafifliyor, cildim sanki arınıyor, böyle yumuşacık da oluyor misss gibi... 


Maskeyi yüzümde 15 dakika tutuyorum. Daha sonra duruluyorum. Biraz yüzümde kızarma hissediyorum ama hiç sorun değil çok mutluyum bundan,cildimde maske çalışmış oluyor bir kere! 

 Haftada 1 kere yapıyorum,bu bana yetiyor. Özellikle cildinde siyah noktalara inanılmaz takılan biri olarak siyah noktaların daha az oluştuğunu söyleyebilirim. Spirulina, volkanik maske ile etkileşime girince oksijen deposu haline dönüşüyor bunu da size anlatmıştım. 

Bu maske cildinizi derinlemesine temizliyor. Arındırıyor. Sebum dengesi sağlıyor.

Cilt lekeleriniz var ise çok iyi geleceğini yazabilirim. Maske bir de o konuda büyük başarılar göstermiş bir maske, ki biliyorsunuz yer yer sivilce izlerim oluyor.

Bu maskeyi vücudunuzda lekelerin olduğu herhangi bir bölgede kullanabilirsiniz. 

Maske için Ozonlabs blogda video da mevcut.

Siz nasıl buldunuz?

Tüm ürünler için tıklayalım! 

Beraber yine yapalım mı?

Sevgiler

Kübra 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder