Pazar, Nisan 25, 2021

Ozonlabs Aloe Vera Şampuan 2021-2

 Herkese yeniden selamlar! 

Sizlere Ozonlabs Alovera Şampuan'ın 2021 için ilk postunu yazmıştım. Bugün ise hazır ürün bitmişken son deneyimimi anlatmak ve içeriği yeniden hatırlatmak istiyorum. Aloveralı şampuan içeriği olarak da temiz kozmetik kapsamında dostlar. Yeniden içeriği hatırlayalım size sona bıraktım.

Ayrıca aloeveranın saçlara iyi geldiğini de yazabilirim. Çünkü şampuanı kullanmaya devam edeli saçlarımda kırılma yaşamıyorum, heleki bende bir de sürekli toplayan biri olarak çok önemlidir koparak dökülme. Bu şampuan günlük kullanım için çok iyi. Çünkü gün aşırı kullanıyorum ben ve içeriği ile yağ dengesi de sağladığından yıpranmadan saçları kullanmaya devam. 

Sürekli saçları tarayan biri olarak bu da bir nevi masaj gibi oluyor ve saçları da ayrıca yağlandırabiliyor. Bu şampuana bir de ara ara yağlar ekliyorum hiç bir sıkıntı olmuyor. 

Banyo zamanında saçlarımı iki defa yıkıyorum. 2 kere bana yetiyor. Saçlarımda halen geçen seneden boya olmasına rağmen çok büyük yıpranma gitti. Aloeveranın şifası bana yaradı. Ürünün içeriğinde E vitamini de mevcut. Vay arkadaş bu vitamin nasıl meşhur anlatamam! Saçları da kurutmadığını söyleyebilirim E vitaminin, saç derisinin kurumasını da engelliyor. Siz de şampuanlarınıza bunu ekleyebilirsiniz. Bu şampuanda ise eklenmeden yapısında mevcut. Keza şampuanda lesitin var. Nem miktarını koruyan bir yapı bu. 

Her saç tipine uyabilecek bir şampuan bu. Benim saçlarım normalden yağlıya dönük. Günlük kullanım için çok mennunum. Babam ise benden daha mennun. Çünkü saçları kupkurudur ve yağlanmaz bile, çok zor öyle diyeyim.

Bir diğer postta sürece devam edeceğim!

İçeriği sizlere bırakıyorum yorumlarınızı merak ediyorum!

Sevgiler


Kübra 
Aqua,su ile giriş yapıyoruz. Cocamidopropyl betaine, hindistan cevizi yağından elde edilen zarar vermeyen bir yapıdır(ölçüsü vardır). PEG 120 Methyl Glucoside Diolate, pek çok kişisel kremde, kas gevşeticide yer alan bir yapıdır. Sodium Cocoamhocetate ve  Polysorbate 20,pek çok kişisel bakım ürününde yer alan, cilt temizleyicileridir. Cocoglucoside'e geldiğimizde glikoz ve yağ asidinden oluşur. Organik ürünlerde yer alır. Glyceryl Oleate, saç lipitlerinin,deri lipitlerinin parçasıdır. Şampuan,duş jellerinde yer alır. PEG 7 Glyceryl Cocoate, hindistan cevizi yağından hazırlanan,suda çözünen yumuşatıcıdır, pürüzsüz,yumuşak cilt hedefler. Pek çok şampuanda,kremde, nemlendiricilerde, sabunlarda yer alır. Polyquaternium 7, glikoz ve yağ asidinden oluşur. Sodium Caprylate, organik ürünlerde yer alır. Propanediol düşük dozlarda kullanılan,nemlendiren bir bileşendir. Citrc Acid halk arasında limon tuzu olarak da kullanılan organik bir bileşendir, temizleme amaçlı kullanılır. Benzoic Acid uygun kullanımında asla zararı olmayan bir yapıdır. Sorbit Acid,organik bir asittir. Aloe Barbadensis Leaf Citrate, sarısabır dediğimiz taze yaprakların parçalanarak suyunun çıkartıldığı aloeveradır. Detaylı anlatacağım, saç derisine destek bir bitkidir :) Tocopherol, E vitamini ekstresi olarak görev alan bir yapıdır, buğday tohumunda mevcuttur. Hydrogenerated Palm Glycerides Citrate,yumuşatıcıdır,bitkiseldir. Lesitin, hayvan ve bitkilerdeki yağ asididir. Cilt ve saç sağlığında yer alır. Ascorbyl Palmitate, C vitaminin diğer adıdı, cilt ve saç bakımında önemli yer tutar. Görüldüğü üzere, içeriği oldukça iyi.. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder