9 Şub 2019

Pastel Profashion Stardust Highlighter


Herkese yeniden selamlar...

Havalar yağmurlu. Ama o eski soğuklar kalmadı galiba. Bahar geliyor... Renkliler,daha ışıltılı ürünler hemen raflardaki yerlerini alıyor...
Karşınızda Pastel Profashion Stardust Highlighter

Highlighter Türkçe aydınlatıcı kelimesinin karşılığı. Stardust ise parıldayan,parlayan kitle anlamında. Öncelikle aydınlatıcı kelimesinin Türkçe karşılığına bakalım : Aydınlatıcı bir makyajınızda doğal ışıltı katmak demek. Bu yüzden küçük ve  yatık bir fırça ile elmacık kemiklerinden şakaklarınıza doğru C harfi çizebilirsiniz... Böylelikle yüzünüzde vurgulamak istedğiniz kısmı ön planda tutabilirsiniz. Aydınlatıcılar toz, likit olarak yer alıyor. 

Ayrıca aydınlatıcıyı göz pınarlarınıza,kaş altlarınıza da kullanabilirsiniz. Burnun kontür yapılan kısımlarına ortasına dağıtılacak kısımlara sürebilirsiniz. Dudakların dolgun görünmesi için de uygulayabilirsiniz...  Bazen ben de göz kalemi öncesi gözlerime sürüyorum. Baz oluştursun diye çok da güzel duruyor. Aydınlatıcıların daha çok kalıcılığını artırmak için ise bir transparan pudra kullanabilirsiniz. 

Günümüzde popüler olarak yer alan strobing makyajda da aydınlatıcılar önem kazanıyor. Strobing makyaj ıslak görünümlü bir makyajdır ve bu bir makyaj tekniğidir. Makyaj türü değildir. Elmacık kemikleri, kaş kemiği,burun kemiği gibi yüzde ışığın vurduğu yerler ışıltı veren makyaj malzemeleri ile daha belirginleştirilir. Cilt makyajla daha ışıl ışıl,daha nemli olur. Bu ışıltıyı katan aydınlatıcılar ve makyaj bazlarıdır. 
Stardust,krem tonuna yakın bir aydınlatıcı. Sürdüğünüzde rengi beyaza yakın oluyor. Öyle çok disko topuna benzeyen yapısı olmadığından her türlü bronzer ile kullanabilirsinz...Çok parlayan, çok dikkat çeken bir aydınlatıcı değil. Hatta parmaklarınızla uygularsanız ürün daha etkili de olabiliyor. Kalıcılığı fena değil. Esmerseniz eğer bir iki darbe daha artırın diyebilirim. Beyaz tenli iseniz sizler de daha çok belirgin olacaktır. 

Aynalı bir ambalaja sahip. Çabucak kitleniyor ve hemen açılmıyor. Aynalı olması kolayca uygulamanızı sağlıyor. 

Ürün az biraz tozutuyor. Yer yer temizleyin derim.

Uzunca gideceğe benzer. Aydınlatıcılar zaten diğer ürünler gibi rutin bitirebilebileceğiniz ürünler değil. 

Fiyat: 20.50

10 üzerinden 8 veriyorum

Bence bir şans verin

SevgilerDevamını Oku »

8 Şub 2019

The Body Shop Peppermint Candy Cane Body Scrub


Herkese yeniden selamlar...

Karşınızda The Body Shop Peppermint Candy Cane Body Scrub... 

Scrub Türkçe anlamıyla ovmak demek. 

Bu ürün ise nane şekeri kamışı demek:) Senelerdir çok severim scrub kullanmayı. Hatta sevgili Dortdortlukblog Onur'dan çok öğrenmişimdir. Ara ara abarttığım için kızarlar hatta :) 

Gelelim ürüne...

Yaklaşık 2 hafta önce Gordion'da gezerken The Body Shop'a uğradım. Fiyatlar baya artmış, hatta Ocak artışı bile olmamış. Yeniyıl indiriminden kalan bu ürünü aldım. Önce orda denedim,hatta tek ürün kalmıştı. Nane kokusunu çok severim. Naneli sakızları,şekerleri...

Bu ürün de yine çok özel benim için. Süngerli fırçaya bir parça koyuyorum ve sıcak su ile tertemiz yapıyor cildimi... Sırtımdaki yağlanma çok fazla bu yüzden çok kaşıdığımda oluyor ya da dönem dönem küçük sivilceler oluşabiliyor. Özellikle havuz sonrası klorun tüm zararlarını ortadan kaldırıp,cildimi nefes aldırıyor. Yanıma alıyorum ve duşta sıcak su ile havuz suyunun tüm negatifliğini yok ediyor.Ürün tam 250 ml. Bu da bana 2 ay demek. Tanecikleri de tam istediğim formda. Yalnız cildiniz çabuk kızaran bir cilt ise,en ufak ovma da bile sorun yaşıyorsanız çok tavsiye etmem.

Benim cildimi çizmedi, ancak bu tanecikler bile size yoğun gelebilir... 

Süngerli fırça ile uyguluyorum ben. En çok sırtımda ulaşamadığım yerlere ulaşıyorum ve masaj yaparak en ufak sivilceye bile yer vermiyorum... Ölü deriyi yok ediyor,masaj da spor sonrası ya da havuz sonrası çok iyi geliyor.

Çok çalıştığım zamanlarda kaslarım bile geriliyor. O zaman dizlerim dahi kaskatı kesiliyor bu sefer dizlerimi bu scrub ile masaj yapıyorum. Yine çok iyi geliyor diyebilirim. 

Severek kullanıyorum ben.

Bitince markanın yine var olan scrublarından bir tane edineceğim. Sanırım bu limited bir üründü. Öyle hatırlıyorum.Bu tarz ürünleri seviyorsanız deneyin derim

10 üzerinden 8 veriyorum

Yeni yıl indirimi ile 49.90dı. 

SevgilerDevamını Oku »