29 Mar 2019

Hc Care Dual Action Makeup RemoverHerkese yeniden selamlar...

Açıkçası bir kaç gündür yazı hazırlamaya fırsatım olmadı. Dersler,iş ve kurs beni çok yoruyor diyebilirim. Bu yuzden az mola verdim ve döndüm. 

Haydi başlayalım.

Karşınızda Hc Care Dual Action Makeup Remover. Yani Çift Fazlı Makyaj Temizleyici.

Hc Care, sevgili Nihal'in #ikizlerinmakyaji2019 etkinliğinin sponsorlarından biriydi. Markanın sizlere pek çok ürününü yazdım.

Şimdi makyaj temizleyiciyi detaylıca anlatalım. 

Çift fazlı makyaj temizleyici demek yağ ve su bölümlerinden oluşan özellikle waterproof yani su geçirmeyen makyaj ürünleri üzerinde etkili çift fazlı bir formüldur. Yağ inatçı maskaraları ve kalıcı diyebileceğimiz rujları etkisi altına alır, su ise temizleyici özelliğini yağ ile birleştirerek kalıcı bir temizlik sağlar. Açıkçası çok zor temizlenen bir rujumu bir anda sildi attı diyelim. Göz ve ten makyajı için ise spesifik cümleler kuralım... 


Gözü ise şöyle açıklamak istiyorum. Piyasada pek çok markanın göz makyaj temizleyicisini denedim. Kremden tutun da yağa kadar. Gözlerim çok hassas olduğundan ya yandı ya da temizlik sonrasında kızardı. Hc Care ise yakmadı. Tabiki haşır huşur silmedim, masaj yaparak temizlediğimde maskalarının da kalemlerin de herhangi bir izi kalmadı. Kirpikleri dökmedi,kaşlarımı dökmedi. Bu da önemli bir faktör. 
İçeriği de sizlere çektim. Ayrıca ISO 9001:2008 bantını da sizlerle paylaşıyorum. En güzel iki özellik ise hem Turk menşeili olması hem de cruelty free olması,yani hayvanlar üstünde test yapmıyorlar. 

Ambalajı ise tık kapak dediğim türden. Tek parmak hareketiyle ürünü açabiliyorsunuz. Açıkçası çevirip açılabilen ambalajdan daha iyi. 

Ten makyajına gelelim. Karma bir cilde sahibim. Böylece makyajımı sildikten sonra cildimi günlük temizlik için bir temizleyici jele ihtiyacım oluyor. Ürün cildimde kızarma,yakma yapmadı. Yalnız ürün sonrası cildimde yağlı bir his uyandı. Elim kaydı cildimden. Cildimde yağlı bir his oluştuğundan su ile yüzümü yıkadım.  Sonrasında günlük temizleyicimi bir fırça yardımı ile uyguluyorum. Bol su ile duruluyorum. Makyajın zerresi kalmıyor. Yağ hissi yok oldu. Cildim nefes alıyor ve tonik&nemlendirici ile günü sonlandırıyorum. Üşenmeyin ben bir de haftada 2 kere maske yapıyorum açıkçası...Karma cilt çok zor. Bu yüzden yağlı yapısı cildinizde kalmasın. Lütfen jelinizi uygulamayı unutmayın. 

Şeffaf mavimsi bir su diyebilirim. Her kullanmada çalkalıyorum. Yağ ve su birbiri içinde karışıyor. Lütfen çalkalamadan kullanım sağlamayın. Yağ daha etkin kalabilir

Ben severek kullanıyorum.Kullanmaya devam edeceğim.

10 üzerinden 8  veriyorum.

Anlatmaya devam...

Sevgiler 

Kübra


not: Nihal- İkizlerinmakyajı
Devamını Oku »

27 Mar 2019

Avon Senses Cocktail Collection Fruity Margarita Portakal&Şeftali Duş JeliHerkese selamlar. 

Yine verdiğim ara çok olmuş. Çok yoğunum gün içinde hem iş sonrasında kütüphane,ordan eve zor... Bu yüzden ara çok oldu. 

Haydi başlayalım.

Bir süredir yazmak istediğim ürün ile karşınızdayım: Avon Senses ,Cocktail Collection'undan Fruity Margarita - Orange& Peach Kremsi Duş Jeli... Kokteil serisi meyvelerden oluşan bir seri. Her türlü kesimi hedefliyor. 

Portakalın ve şeftalinin birleşimi kremsi bir duş jeli...Mango kokusu misali bir koku olmuş. Yaza,deniz sonrasına&havuz sonrasına yakışacaktır. Ben ise havuz ve spor sonrası kullanıyorum. 

Yine artı ve eksilerle yazacağım,böyle yazmayı seviyorum... 

1- Öncelikle portakal ve şeftalinin birleşimi,fresh hoş bir koku. Özellikle havuz sonrasında vücudumdaki kloru atmak için kullandım. Life döküp masaj yaparak uyguladığımda cildime zarar vermedi. Yakmadı,kızartmadı. Duş sonrasında da bir kalıntı olmadı. Vucüduma verdiği yumuşaklık çabucak da geçmedi. +

2- Ambalajı sevimli. Deniz kenarı fotografı, meyveler eşliğinde oldukça hoş. Kapağı sağlam. Sık sık bastığım halde yıpranmadı. Bununla birlikte istediğim miktarda alıyorum ama kapağı temizlemek zorunda kalıyorum. Malesef birikme sorunu olabiliyor. +/-3- İçeriği de sizlere çekiyorum. Sülfat ve parfüm gözümüze çarpıyor. Paraben ve türevleri yok. Petrol ve türevleri de yok. Diğer maddeler de görüldüğü gibi. Karar sizin +/- 

4- Ürün 500 ml. Bir seferde avcunuz kadar lifinize dökeceğinizden,oldukça uzun gideceğe benzer. Köpürmesi yerinde. + 

Avon Senses'da duş jeli skalası çok geniş. 

Diğer ürünleri de teker teker anlatacağım.

Bunlar tamamen benim görüşlerim. 

10 üzerinden 7 veriyorum.

Sevgiler


Devamını Oku »