Çarşamba, Ocak 05, 2022

Swiss Bio HA+Collagen Serum -1

 
Herkese selam! Naptınız yeniyıl gecesinde? Anlatsanıza merak ettim. 2021'de de sizlere çok şey anlattım,2022'de de zihnim ve klavyem izin verdikçe sizlere çok şey anlatmayı planlıyorum. Kasım ve Aralık aylarında çok şey aldım,hiç de pişman değilim açıkçası, önümüzdeki aylarda biraz zor olacak ama varsın olsun. Instagramda da bu süreçte çok gezindim, çok keşfim oldu. Swiss Bio markasıyla tanıştım ve Trendyol üzerinden bir serumlarını aldım. Şimdi konumuza bakalım: Karşınızda SwissBio HA+Collagen Serum.

Karma ciltli biriyim takip eden,okuyanlar bilir. Cilt bakım rutinim mevcut ve senelerdir aynı şekilde uyguluyorum. Sabah akşam cildimi temizlemek,haftada 3 kere maske yapmak ve cilt yapıma uygun bir serum kullanmak var. Karma ciltli olmak zordur, özellikle yanaklar kuru olabilir veya tüm cildi nemlendirmek de gerektiğinden akne ve siyah nokta oluşumuna engel olabilecek bir ürün gerekiyor. Özellikle yanaklarımda,yer yer alnımda kuruma yaşıyorum ve T bölgesinde de cildimi nemlendirmem gerekiyor. Swiss Bio'nun bu serumunu hem nemlendirsin hem de cildimi canlandırsın diye aldım. 

Öncelikle  serumun içeriğine bakalım: 

1- Aqua: Su

2- Hydrolysed Collagen: Hidrolize kolajen,doğadan insan ve hayvanların vücudunda yer alan bir protein türü olan kolajenin b,r formudur. Sığır kemiğinin kıkırdakla üretilir,kolajen cildin elastikiyetliğini artıran,yaşlanmayı geciktiren bir proteindir, cildi canlandırır,güçlendirir,diri gösterir. 

3- Sodium Hyaluronate: Hyaluronik asidin sodyum tuzudur. Hyaluronik asit, kendi ağırlığının 1000 katı kadar su tutabilen bir asittir.Cildi pürüzsüz gösterir,canlı gösterir. Akne izlerini önler, açıkçası çok sevdiğim bir yönü bu serumun ve spesifik özellği. Hyaluronik asit için bir post hazırlamayı düşünüyorum ben. Hyaluronik asit, antibakteriyel özelliklere sahiptir,ciltteki yaraları iyileştirir,zamanla etkisini gösterir,ciltteki hafif izleri yok etmeye başlar ,serumu uyguladığınızda cildinizi derinlemesine nemlendirdiğini hissediyorsunuz. 

4- Propylene Glycol: Renksiz bir sıvıdır, alkol ailesinde yer alır.

5- Panthenol: B5 vitamini olarak bilinen pantotenik asitle ilişkili bir doğal bileşiktir. Panthenol güçlü bir nemlendiricidir,cilt için önemli bir destektir,cilt elastikiyetliğini artırır,hücre yenilenmesini artırır,yara iyileştiricidir,kızarıklıkları giderir.Derideki yanık,çarpma,çizik ve yaralanmalarda çok işe yarar. 

6- Sodium PCA: Pek çok cilt bakım ve saç bakım ürünlerinde yer alan, nemlendirici bir maddedir, cildi nemli tutmaya destek olur.

7- Glycerine: Gliserin organik bir bilesiktir,su tutucudur. Pek çok yapı içinde yer alır,sabun gibi. Keza pek çok paketli gıdada yer alır,saçlarda keratin yapısını destekleyen bir bileşiktir. Cildi besleyen yapısı vardır, cildi nemli tutar, böylece cildin yaşlanma etkisini azaltır.

8- Ethyl Ascorbic Acid: C vitaminin en bilinen formudur. Cildi tahriş etmeyen,cildin daha derin bölgelerine inmeye çalışır.Cildi aydınlatır,cilt tonunu eşitler. Ciltteki hasarları dindiren, cildi canlandıran bir görünüme ulaştırır. C vitamini ciltteki doku yapısını düzeltmeye çalışır,kolajen üretimini destekler.Ciltteki koyu lekeleri gidermeye çalışır. 

9-Pentylene Glycol: Kozmetiklerde cildi yumuşatmak ve pürüzsüzleştirmek için kullanılan bir çözünürdür.

10- Phosphatidylcholine: Cilt hücre zarının güçlenmesine destek olur. Fosfolipit sınıfındadır.

11- Phenoxyethanol: Bu bir koruyucudur, pek çok kozmetikte yer alır.

12- Polysorbate 80: Gıdalarda,vitaminlerde, ilaçlarda kullanılır. 

13- Ethylhexylglycerine: Etilheksilgliserin, gliserinden yapılan bir koruyucu olup,cilt bakımında kullanılan,cildi yumuşatan hafif bir nemlendirici olarak kullanılan maddedir,gliseril eterdir.

14- Ascorbyl Palmitate: C vitamini ve palmitik asidin birleşimidir. 

15- Tocophery Acetate: Asetik asit ve tokoferol birleşimidir. (E vitamini) E vitamini,dudak ürünlerinde,makyaj ürünlerinde,nemlendiricilerde, güneş kremlerinde yer alır. E vitamini antioksidan ve antienflamatuardır. Ciltteki yaşlanma izlerini azaltarak,cildi nemli tutar,cildi korur ve cildi daha dolgun,genç gösterir. Antienflamatuar olduğu için akne ve yaralardaki iltihabı söndürür. Cildi dış etkenlere karşı koruyan E vitamini, güneşin ve kirliliğin yaptığı tahrişi yatıştırır. 

İçeriği bitirdik. İyi sayılacak bir içeriğe sahip. Ürünü kullanmaya başlayalı 3 hafta oldu. Bu ilk post olsun. Önce onu yazayım, ikinci postu da ürünü bitirince yazarım. Temiz cilde sabah akşam uyguluyorum,daha sonrasında masaj yapıyorum,serum cildim tarafından kolayca emiliyor. Nemlendirmesi oldukça iyi, bu yüzden bu serum iyi bir makyaj bazı olarak da kullanılabilir,öyle aşırı pahalı ürünlere de ihtiyacınız yok,tek bu yeter . Benim özellikle ayazdan yanaklarım çok kurur, çok da nemlendirici seçemem ve hatta çoğu zaman unuturum ve yaştan dolayı da yanaklarımda kırışıklıklar başladı bile. Yaş kemale erdi napalım,bu yüzden cildimi nemlendirmeli ve bakım yapmalıyım, cildimi diri tutmalıyım,var olan kırışıklıkları açtırmalıyım,yenilerini önlemeliyim. Keza çok yorgun olduğum veya çok bilgisayar kullandığımda cildimdeki yorgunluğu da azalttığını hemen yazabilirim bu serumun, göz altlarıma dahi uyguladım ve karma ciltli biri olarak cildim kolayca adapte oldu herhangi bir sıkıntı yapmadı. En sevdiğim anlık etkisi de serumu uyguladıktan sonra verdiği yumuşaklık, sonrasında başka bir ürüne de ihtiyaç duymama. Serumun şişesinin yarısındayım, yolum daha uzun, kolajenin zamanla etkisi görülür. 

Ambalajı ve kutusu oldukça güzel,ürün 30 ml. Az miktar size yetiyor, fazlasına hiç gerek yok. Şişesi de güzel,berrak, renksiz bir yapısı var. 

İlk postumuz burda bitiyor.

Yorumlarınızı bekliyorum

Haydi siteye bakalım hemen

Sevgiler

Kübra 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder