Pazar, Aralık 03, 2023

Novus Capsule Mask Exfoliating Triple Acid GlowHerkese selamlar!

Neler yapıyorsunuz? Yılın sonuna geliyoruz ve gerçekten çok zor bir yıldı. Yeni yıl bize mutluluk getirsin,daha çok öğrenme nasip etsin. Son dönemde merak ettiğim ürünleri inceleme fırsatım oldu, daha çok anlatmak istediğim ürünler var. Yakın zamanda "kapsül maskeler" ile tanıştım,konuğumuza hemen gelelim,karşınızda Novus Capsule Mask Exfoliating Triple Acid Glow


Öncelikle Novus, yenilikçi demek. Marka konseptinde öncelik olarak dört maske ve serum var. Sizlere maskeleri anlatacağım ilk durumda. Maskeler tek kullanımlık,inanılmaz harika bir formda. Buna döneceğim.

Exfoliating Triple Acid Glow'a dönersek ilk olarak ürün çok güzel üç yararlı asidi içeriyor. Exfoliate arındırmak peeling demek. Triple üçlemek,yani üç popüler aktif var :  AHA,BHA,PHA. İçeriğe döneceğim tekrardan...

AHA,ölü hücreleri yok etmeye hedefli bir asit. Cilt tonu eşitleme leke oluşumunu engelleme var. Cildin daha sağlıklı olmasını hedefleme var. 

BHA 'ya döndüğümüzde akneye dönük ciltler için ve yağlı ciltler için güzel bir seçenek,gözenekleri temizler ve sıkılaştırır. 

PHA'ya gelirsek eğer hassas ciltler için harika bir detay,antioksidan özelliği var,cildi yatıştırır,tahrişi azaltır. Cilde nem verir. 


Şimdi içeriğe dönelim. Bu üç yararlı asidin haricinde,glikolik asit gözüme çarpıyor. Bu yararlı asit cildin güneş hasarını giderir, akne oluşumunu önler,akne izlerini yok eder,cilt tonunu iyileştirir, ölü hücreleri yok eder. Askorbik asit, devamında yer alıyor ve güzel bir antioksidan biliyorum. Laktik asit içerdiği yazıyor yine ve bu da hücre yenilenmesinde yer alır, gerçek anlamda ölü hücreleri yok etme görevi vardır. 

İçeriğe baktığımızda malik asit devamında yer alıyor, ölü hücreleri yine yok etme hedefi var. Panthenol,cildi nemlendiren, hasarlı hücreleri onaran bir yapıdır,çok severim görünce sevindim. Maske içeriğinde görünce en sevdiğim yapılardan biri de hyaluronik asitti ve çok güçlü bir nemlendirici olduğunu biliyoruz. Tartarik asit, nem için önemlidir. Salisilik asit yine maskede yer alan bir içerik ve çok değerli önemldir.Akneler üzerinde etkilidir, temizleme özelliği vardır. Yine maskede zeytin ve başka bitkiler mevcut. Bunun haricinde aloeverayı görünce de çok çok sevindim,mükemmel bir antioksidandır, cildi temizler,cildi yeniler. 

İşin özünde içerik gayet iyi. Cildinize yarayan her detay mevcut. 

Şimdi, kutudan tekli maskeler çıkıyor ve bu maskelerden birini alıyoruz. Tekli kapsüllerin üstünde nasıl kullanılacağı yer alıyor.

Maskeye basıyoruz, daha sonrasında bekliyoruz.

                                                                  
Bakın burda. Maskenin içindeki solisyon maske tarafndan emiliyor ve biraz bekliyoruz,kendi kendine yükseliyor. 

Maskeyi alıyoruz ve yüzümüze yerleştiriyoruz. İyice kurumasını bekliyoruz ve sonrasında çıkarıyoruz. Tekli kapsül maskeleri haftada 2-3 kere yapmak yeterli. Ben severek kullanıyorum. Karma ciltli biri olarak haftalık rutinime ekledim. Kutudaki maskeler bu sürece uygun. 

Gerçekten çok eğlenceli bu maskeler. Uygulama çok keyifli. Çeşitleri anlatmaya devam edeceğim

Haydi bakalım... 


Sevgiler 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder