Pazar, Eylül 24, 2017

Mavi Krem ---- Bölüm 1
Merhaba,

Etkinliğim için sponsor olan markalarla devam ediyorum! 
Kailas Jeevan Mavi Krem içerdiği Ayurvedik bitki ve mineralle hazırlanmış bir kremdir. Ciltte oluşan pek çok problem için kullanılan bir üründür.

Şimdi öncelikle içeriği için sitedeki yazıya bakalım :) 

Azardirachta IndicaTropikal bölgelerde bulunup, mahoganik ağaç ailesindendir. 30 metreye dek büyür ve 2.5 metre kadar da bir çapa sahiptir. Seyrek yapraklı oluşundan ötürü, yıl boyunca gölge sağlar. Çok çabuk büyür, az bir bakım ister ve fakir toprakta yetişebilir. Çok uzun zamandır zararlı böcekleri uzaklaştırdığı bilinen bu türün kullanımı Hindistan da çok yaygındır.

Cocos Nucifera Oil
Çok besleyici ve güçlendirici etkiye sahiptir. Kolayca sindirilen bu yağdan vücut diğer yağlara nazaran daha kolay yararlanır. Tropikal bölgelerde yetişir, potasyum, sodyum, magnezyum ve kükürt açısından zengindir.


Camphor
Cinnamon camphora ağaçlarından elde edilmiştir, Camphor, güçlü, nüfuz eden, hoş koku, acı ve keskin bir tada sahiptir ve mentol yaprakları gibi hafif dokunuşa sahiptir.Santalum Album
Hoş kokusuyla bilinen tropikal bir ağaç türü. Anavatanı Hindistan yarımadası, Avusturalya ve Doğu Endonezyadır.


Shorea Robusta
30 ila 35 m yüksekliğe ve 2-2,5 m'ye kadar bir gövde çapına erişebilir. Yapraklar 10-25 cm uzunluğunda ve 5-15 cm genişliğindedir. Daha nemli bölgelerde her mevsim yeşil renktedir; Kurak bölgelerde kurak mevsim yaprak dikişli olup, Şubat ve Nisan ayları arasında yapraklardan çoğunu dökerek Nisan ve Mayıs aylarında tekrar yapışır.


Cynodon Dactylon
Geniş stolon ve köksap sistemi hızlı genişleme imkanı sağlar. Bununla birlikte, gelişmek için yüksek sıcaklık ve yüksek ışık seviyeleri gerektiren bu tür, son derece kuraklığa dirençli olan bu tür suyun bulunduğu yerlerde büyümeye eğilimlidir.


Tribulus TerrestrisDikenlerle kaplı bir meyvesi olan bir maddedir. Tribulusun içeriğindeki aktif elementler protodioscin, dioscin, diosgenin saponin, ligninamides, flavonoid, alkaloit ve glikosiddir.Cissampelos Pareira
Her iki yüzde de tomentoz olan peltattır; Yaprak sapı tüylü, çiçekleri küçük, filizleri iğnelidir. Tohumları at nalı şeklindedir.Ürün 30 gr. Oldukça kıvamlı olduğundan çok az miktar bile yetiyor.

Lokal uyguluyorum ben. 

İçeriği de bu. Yazdık yukarıda da.

Şimdi başlayalım ben neler yaşadım :) 

Öncelikle sinek ısırıkları için denedim.

Sonuç söndü gittiler. Ne kaşıntı kaldı ne de acı. Zaman ilerledikçe izlere de yardımcı oldu diyebilirim. Yanağımdaki problem için denedim ve bingo. Yalnız gözaltlarıma iyi gelmedi ona da denemiş oldum ama yok devam etmem. 

Diyabetik hastalarının yaralarına da oldukça iyi gelecektir. 

Bununla beraber yorumlarda okuduğum kadarıyla egzama hastaları da almış kullanmış ve çok mennun olmuşlar.

Parmağımı yaktım ve o bölgede kullandım yine bingo ! Asla zarar görmedim ve acısı da gitti su toplaması da.
Bu kadarlık ürün bana yetiyor bakın yine diyorum.

Topuklarımdaki yarıklara da bu gece deniyorum sürdüm ve çorap giydim bakalım neler olacak.

Bu arada bu ilk bölüm.

İkinci bölümde devam edeceğim!

Mavi Krem için 


https://kailasjeevan.com.tr/

1 yorum:

  1. Temiz içerikli ve çok güzel bir ürünmüş Kübra'cım, güle güle kullan. Sevgiler...

    YanıtlaSil