Pazartesi, Ekim 14, 2019

Ozonlabs Orion Günlük Nemlendirici


Herkese yeniden selamlar...

Uzun süredir kullandığım bir ürün ile yine karşınızdayım.

Öncelikle Ozonlabs'la nasıl tanıştığıma bir bakalım. Maskesini,iki serumunu ve yüz temizleme köpüğünü detaylıca sizlere anlattım. Lütfen okuyun :) 

Bugün ise size olabilecek en güzel nemlendiricilerden birini yazıyorum. Karşınızda Ozonlabs Orion Günlük Nemlendirici...

Şimdi, yıllardır blogumu takip edenler bilir ki, karma cilde sahibim. En takıntılı olduğum siyah noktalardır. Öyleki cildimi kurutana kadar uğraşır,doktorluk bile olurum. Bu konuda yakınlarım sürekli kızar. Nemlendiriciyi ise yeni yeni eksik etmemeye çalışıyorum. Karma ciltte nemlendirici olmaz diye düşünenlerden biriydim... Komedi :D Günlük rutinim ise şu oluyor: Makyajımı temizliyorum, daha sonrasında temizleme köpüğü uyguluyorum. Peşine nemlendiriciyi özellikle yanaklarıma sürüyorum. Çünkü en çok kuruyan yerler orası. 

Orion'u tanıyalım:

Orion su bazlı bir destek ürünü. İçinde pek çok madde var bunlardan üçünü anlatacağım: Kastor Yağı ve Allatoin ve B5 


Kastor yağının pek çok faydası vardır. Bunlardan biri cildi nemlendirmesi. Cildin dış tabakasından su kaybını önleyerek, nemi stoklar. İkinci faydası ise yara iyileşmesini teşvik ediyor. Yaraları kurutarak,nemli kalmasını sağlar ve iyileşmesine yardımcı olur. Üçüncü yararı akneleri azaltır. İltihaplı akneleri yumuşatır, azalmasını sağlar. Dördüncü olaraksa saç ve saç derisini sağlıklı tutuyor. 

Allatoin'e bakalım. Cilt kuruluğunu gideren, tahrişi önleyen, nemlendiren,bakım yapan bir yapıdır. Tedavi eder, onarıcı bir yapısı vardır. En önemlisi ise Güneş koruması sağlar. Allatoin,Provitamin B5 ile oldukça başarılı bir etki sağlayarak nemli halin saatlerce sürmesine yardımcı olur. 

Orion'u günde 1 defa uyguluyorum normalde.  Cildimin gerginliğini alıyor. Siyah nokta oluşumu nemlendirici yüzünden olmuyor. Sivilce sorunum nadiren oluyor. Sabahları ise makyaj öncesi baz niyetine kullandığım oluyor. Cildin sabah olabilecek gerginliğini yok ediyor.  Gece kalktığımda bile cildim yumuşacık. Cildim nemli olduğuna göre kırışıklıklar da olmayacak :) Yanağımdaki iz dahi daha az artık biliyor musunuz? Cidden kendine uygun rutin bulmak önemliymiş :) Ürünün yapısı incecik. Sürdüğünüzden beri cildiniz çabucak emiyor. Ürün içinde negatif hiç bir madde yok: Parfüm, silikon,plasenta, alkol yok. 

Uyguladığınızda cildinize asla zarar vermiyor. 

Pompalı ambalajıyla istediğiniz gibi alabiliyorsunuz.

Nadiren nemlendirici severdim,gerçekten olabilecek en iyi nemlendiricilerden biri diyebilirim.

Ürün 50 ml
2. postta görüşmek üzere

Kübra1 yorum:

  1. İçeriğine bakınca tam bir kuru ve hassas cilt ürünü; panthenol ve üre pamuk gibi yapar. Ancak onun dışında da destekleyici içerikler (peptidler gibi) beklerdim. Açıkçası, firmanın iddiası düşünüldüğünde birazcık hayal kırıklığı oldu. Ama sen sevdiğine göre sorun yok, güle güle kullan canım!

    YanıtlaSil