18 May 2019

Ozonlava Bentonite Clay-Ovonlava Bentonit Maske- Bölüm 2 - SüreçHerkese yeniden selamlar...

Sizlere daha önce Ozonlabs Bentonite Clay- Ozonlava Bentonit Maske- Bentonit Kil Maske'sinin ilk bölümünü yazmıştım. Okumak isterseniz buyrun  Ayrıca sevgili Başak'ın ilk yazısına da uğrayın... Başak ayrıca markanın günlük serumu Coco Days'i de yazdı 
:) 

Maske elime geçtiğinden bu yana 2 haftayı bitirdik,3. haftaya girdik. Önce 72 saatlik (bunun ne olduğunu da öğrenmek için buyrun ) Daha sonrasında iki gün uygulamadım ve normal rutinime döndüm. O haftada 1 kere daha uyguladım. Gecen hafta 2 kere uyguladım ve bu haftada dün sizlerle yeniden paylaştım. Yani normal rutinime döndüm. 
Benim mandallar yine işe yaradı :) Fotograflarımı, resimlerimi astığım gibi maskemi de sıkıştırdım :) Ama maskem bitiyorrr ühühühü,hemen alalım bitti mi:) Normal rutinde 20 dakika bekletiyorum cildimde. Karma cilde sahip olduğum için 20 dakika uygun benim için. Aslında maskeyi vucüt için de çok merak ediyorum. Ama galiba kıyamam :D 

Şimdi fotograflar ile deneyimleri yazayım :)


1- Öncelikle cildimde hiç bir şey yok. Gözlerimin altı biraz mor çok çalışmaktan. Biraz da gözlük etki ediyor. Özellikle size sorunlu olan yanağımı çektim. Daha önce beni yakından görenler de ve sevgili Başak da yanağımdaki sorunun azaldığını söyledi. Ona fotograflarımı attım. Yer yer çıkan ve geçen sivilcelerin, siyah noktaların yaptığı iz azaldı. Yeni siyah nokta yok. Gözeneklerim açık görüldüğü gibi.  Daha önce ize kafayı taktığım için o bölgeyi yakmıştım bir de :(  Ama iyileşiyor. Artık yavaş yavaş gidiyor iz,minimuma iniyor. Aylık döngü de bile akne ve siyah nokta dolan bölge bu sefer çok sorun çıkarmadan eski haline dönebildi. Yeni bir iz oluşmadı. Yeni bir sorun yok. Küçüldü o bölge. Ölü hücreler yok oldu gitti. Pütür pütür hali yok. 

2- Annem,ki her türlü kozmetiğe zor ısınır, yanağımdaki sorunlu bölgede kızarıklığın azaldığını söyledi. Oysaki kızarma oluyordu. Heleki maske veya peeling sonrası. Bu süreçte peeling yapmadım. 

3-  Burnuma gelelim: 


Yine gözlerimin yorgunluğu için sizden özür diliyorum. Ama bir efekt,bir kozmetik ürünü eklemeden soft çekmek istedim. Burnumdaki yüzeyde yer alan siyah noktaları güzelce temizledi ve dipte benim buhar banyosu yaptığım siyah noktalarım yüzeye çıktı :) Gerçekten maskeden mennunum. Bunun için sizlere bu kadar net çekim yapıyorum. Gözeneklerim boşaldı, tonik dahi kullanmadım daha iyi test etmek için. Umarım tez zamanda hepsinden kurtulurum. Burun kenarlarımda henüz çok etkisini göremedim. En zor siyah noktalarım ordakiler. Sizin de yok olduğunuzu tez zamanda göreyim,inşallah,amin ! 

4- Çeneme bakalım. Yine temiz bir çeneye sahibim ve sebum dengesi sağlandığı için yeni siyah noktalar oluşmadı. Ayrıca maske haricinde temizleme köpüğü de kullanıyorum ve cilt tertemiz. Yine benim hatalı tercihlerim, başak burcunun "takık" özelliği olduğundan çenemde de lekelenme var.  Bu yüzden biraz koyu ve bu lekelenme de düzelmeye başladı galiba :) Yeni siyah nokta gözlemlemiyorum, maske çenemi de yakmadı ve güzelce gözenekler açıldı. Artık uzun uzun buhar banyosu da yapmıyorum. 5- Ürünü ince bir tabaka şeklinde sürüyorum ve kurumaya başladıktan itibaren beyazlaşmaya başlıyor. 20 dakika sonrasında da duruluyorum. Cildimi geren maskeler haricinde gerginlik yaşamıyorum. Bundan bir önceki yazımda da bahsetmiştim. Maske sonrası da cildiniz yumuşacık :) 8 yıllık bloggerlık hayatımda bu kadar net fotograflarla ilk defa yazıyorum sanırım, ama sevdim bu süreci yazmayı. Instagramda da ürünü yine kullanırken paylaşacağım  :) 

Ben kullanmaya devam edeceğim :)

3. bölümde görüşmek üzere 

Sevgiler
Kübra 

Ürün fiyat 149.90 

İndirimli fiyatı 119.90

Instagram Kübra : mavigokyuzumavibulut

Instagram: Ozonlabs Turkiye 

Instagram Başak : Larcencielblog 
Devamını Oku »

16 May 2019

Peloid Pelomin Cilt Maskesi 2017-2019
Haydi bakalım Lerzan'ın sponsorlarını yazmaya başlayalım :=) 

İlk konuğumuz   Peloid Pelomin. 

Önceden instagram üzerinde gördüğüm marka pek çok blogger tarafından test edildi ve açıklandı.Peloid ne mi?


Doğadaki etkileşimler sonrasında ortaya çıkan peloidler, doğal su olarak tüketilebilen ya da kuru 

olarak çıkan organiklerdir. 

Peloidlerin kullanımı için termal ya da mineralli su karışıtılır ve sıcaklık sağlanır. Peloidler çamur banyosunda ya da lokal uygulamalar sonrasında tedavi edici olarak kullanılırlar. Peloid Pelomin'i cildimi temizledikten sonra uyguladım. 

Karma cilde sahip olduğumdan 20 dakikaya yakın bıraktım cildimde. 

Daha sonrasında duruladım. 


İlk izlenimim başarılı olduğu.

Kızartmadan, herhangi bir etki yaratmadan, can sıkmadan cildimi derinlemesine temizledi. 

Ama işte yine o benim istediğim " cildim nefes aldı" kısmı olmadı :)

Derinlemesine temizlendikten sonrasında, cilde tonik uyguladım. 

Seviyorum maskeleri. Özellikle sürekli dışarda yer alan biri olarak karma cildime dikkat etmem şart. 

İlk izlenimim bu, daha sonrasında yeniden yazacağım.

Özellikle yanak bölgemdeki sorunlu kısma uyguladım. 

İnce bir yapısı var. 

Hafif bir killi kokusu var. Sıkıntı yapmıyor. 

Bunu parmaklarımla uyguladım, fırça ile daha denemedim açıkçası. 

Daha sonraki uygulamalarda denerim. 

Ilık su ile duruladım. 

Ambalaj tüp şeklinde. Maskeler için klasik ambalaj formatında. Bendeki ürün 100 ml.

100 ml'lik ürün 34.90.

Toniğini de çok merak ettim belki alabilirim.

Siteye baktığımızda tek kullanımlık maske, yüz ve vücut maskelerinin farklı boyutta olan ürünleri, tonik yer alıyor. Fiyatlarıyla birlikte. Siteden alışveriş yapabilirsiniz.

............................

Şimdi 2019'a bakalım. 2 sene sonra başlığı güncelleyelim. Lerzan'ın #lerzankaradanli23Nisan5yasinda etkinliğinin sponsorlarından biri yine Peloid'di. Bu sefer kuzenimle kullanmaya başladık. Çünkü onun cildi de benim gibi karma ve yine benim gibi siyah noktalara oldukça meyilli.

Peloid bir organik çamur... Kil formatında bir çamur. Peloidler doğal sular ile karıştırılıp maske haline getiriliyor.

Peloid Pelomin maske ciltteki sebum dengesini, cildi kurutmadan sağlayan güzel bir maske. Haftada 2 kere temiz cildime uyguluyorum ve özellikle gözenekleri açıyor. Hücreleri yenileyen, ölü deriyi yok eden bir ürün. Ben 25 dk bekletiyorum. Burnum ve çenemde masaj yaparak uyguluyorum,tüm cilde yediriyorum. Daha sonrasında duruluyorum ve kağıt havlu ile kuruluyorum.

Asla yakmadan, kızartmadan, ekstra bir reaksiyon göstermeden tertemiz bir cilt oluyor. Açılan gözeneklerin sıkılaşması için ise gül suyu kullanıyorum ve işlem bitiyor.

İçeriği tertemiz olan ürünün ayrıca vücut için de kullanma özelliği var. Acaba diyorum sırtımda da kullansam mı? :) Ama kıyamam ciltte kullanmaya devam edeyim. Eklem hastalıklarına da iyi geldiği ambalaj üzerinde yer alıyor. Hani daha önce kaslara ya da eklemlere denemedim ama merak ettirdi:)


Bu bir kozmetik ürün değil, tedavi edici etkisi olmasına rağmen bir ilaç degğil. Uygulama sonrasında cildiniz kızarmasa da, hücreleri yenilediği ve dolaşımı hızlandırdığı için cildiniz hafif pembeleşebilir.


Kullandıktan sonra Güneş ışığının görmediği bir yerde saklayın:)

Siz daha önce kullandınız mı?

Ben kullanmaya devam edeceğim!

10 üzerinden 9 veriyorum

SevgilerEtkinlik detayları : Instagram: #lerzankaradanli23Nisan5yasinda

Instagram Kübra : mavigokyuzumavibulut

Instagram :  Lerzan 
Devamını Oku »