Perşembe, Mayıs 21, 2020

Dieci Günlük Şampuan Guncelleme

Selammm!

ve Dieci Günlük Şampuan guncellemesi karşınızdayım:) İlk bölümü hatırlayalım öncelikle...

Artık saçlarımda rofle var,bana günlük,uygun bir şampuan yetiyordu ,artık yoluma tuzsuz şampuan ile devam edeceğim. Bununla birlikte pek çok yazımda sizlerle paylaşmıştım,boya kullanmamak için 2-3 senedir saçlarıma kına yapıyoruz ve saçlarım kına yüzünden kupkuru oldu,yeni toparlanıyor diyebilirim. Sonuçta da rofle yaptırdım. Dieci günlük şampuanı yaklaşık 3 ay kullandım. Evet boyutu oldukça güzel olduğundan ve az miktar yettiğinden uzun süre gitti diyebilirim. Ambalaj ise enfes,pompalı. Ne fazla alıyorsunuz,ne eksik alıyorsunuz. 


Şampuan keratin,multivitamin,buğday ekstraktı,at kuyruğu ekstraktı,buğday yağı ve provitamin b5 içeriyor. Bir kere saçları yıpratmadan, yağlandırmadan güzelce temizliyor,çabuk yağlandırmıyor. Bu süre zarfında saçlarımın bir tık parladığını,kokusunun ağır olmadığını,nem dengesinin sağlandığını ve güçlendiğini yazabilirim. Bir de benim gibi sürekli toplayan,stresi hayatın merkezinde olan birine keratin desteği de oldukça mantıklı.Keşke stres hayatımızda hiç bir şekilde olmasa, nasıl yoruyor saçları bir bilseniz. Bu yüzden vitaminler saçları daha güçlendiriyor,yeni saç hücrelerine ihtiyacımız oluyor. Bu şampuan strese bile karşı sanki, önceleri saçlarım diken diken olurdu hem vitamin hem ekstraklar ile saçlarım ile sanki o diken diken görüntü yok, bir tık daha güçlü . Bununla birlikte karantinada da olsak düzleştiriciyi daha çok sevdim,canikocum fön suyu ile. Çok da zararı olmuyor sanki artık. 

Buğday yağı ve ekstraktı güçlü saçlara destek iken,mini mini birler şirin minik saçlar görüldü :) Yani uzatmaya da destek. Dökülme konusunda ise çok detaylı yorum yapamıyorum çünkü günlük dökülme az yaşıyorum. Biotin yine saçların uzamasında destek biliyoruz, biotin de keratin gibi saçları güçlendiriyor. Saçlarım hiç ince telli olmadı,  şampuandaki biotin desteği ile sanki bir tık daha hızlı uzadı,saç telleri güçlendi,kalınlaştı. Parlak görünüyor artık saçlarım. Boya bir tık kuruttu ama güçlendiğinden bir sıkıntı kalmadı. Gerçekten çok başarılı bir şampuan. 
Artık 35'e az kaldı ve saçlar yaş ilerledikçe takviye almanız gerekiyor. Çünkü var olan keratin miktarı azalıyor,beyazlarınız oluşup artıyor. Özellikle 30dan sonra muhakkak saçlar için vitamin desteği almalısınız. Ürün pek çok vitamin içerdiği için yaş konusunda da destek bana...Sizlere uygun şampuanı belirli yaştan sonra daha çok önemsemelisiniz. Paraben ve türevleri,kurutabilecek veya saçları yıpratabilecek farklı maddelerden uzak durmalısınız. 


Ben ekstradan bir krem kullanmıyorum senelerdir. Markanın günlük maskesini ve serumunu kullanıyorum,sizlerle her ikisini de paylaştım.Maskeyi de serumu da ikinci post ile taçlandıracağım. Maske ucuncu  kavonozum. Lütfen ilk yazılarını okuyun. Markanın sizlerle pek çok ürününü paylaştım. Lütfen hepsini okuyun :) Hele bir fön suyu var ki lilalol !  Bir de o yönden destek alınınca tam anlamıyla bakım oluyor. Yine sizlere ve saçlarınıza özel ekstra bakım ürünleri de seçmelisiniz.

Ben yoluma tuzsuz şampuan ile devam edeceğim. 

Sevgiler

Kübra 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder