Pazartesi, Kasım 02, 2020

ŞahıŞifa Kil Sabunu


Bugün ŞahıŞifa Kil Sabunu 'nu anlatmaya geldim sizlere... Sevgili Lerzan 'ın sponsorlarından biriydi.

Kil doğada bulunan,mineral deposu bir yağıdır. Doğadaki killerin ortak özelliği ,ciltteki kirleri toksinleri yok etmektir. Pek çoğumuz cildimize çözüm ararken zorlanıyoruz. Özellikle yağlı ciltler yağ dengesinin çözümü için alternatif arıyorlar... Siyah nokta oluşumu çok fazla olabiliyor. Doğal kil sebum dengesi sağlayarak minimum sivilcelenme diyor,minimum siyah nokta diyor. 

Okuyanlar bilir karma bir cilde sahibim. Özellikle burun ve çenemde yer alan siyah noktalar beni takıntılı biri bile yapabiliyor. Bu yüzden ŞahıŞifa'nın bu sabunu görünce çok işime yarayacağını düşündüm.  Sabunu suda ıslatıyoruz ve daha sonra masaj yapa yapa uyguluyoruz. 

Kil sabunu kişişel temizlikte de kullanılır ayrıca. Sırtımda sivilcelenme yaşıyorum dönem dönem. Yağlanma fazlaca. Böylece doğal bir peeling etkisine ihtiyacım var. Sebum dengesi sağlamalıyım. Kil sabunu bu sebum dengesini sağlamam için bana oldukça yardımcı olacak. Doğal,katkısız bakım önemli :) Kuru cildiniz var ise sizlere her gün kullanmanızı önermem. 

Genel olarak baktığımızda :

 

Siyah noktaların yok olması ve akne sorununun son bulmasında

Sivilcelerin kurutulmasında 

 Saç dökülmesinin çözümünde

Yağlı saç derisinde

Ölü hücrelerin temizlenmesinde

Yağlı saçların temizlenmesinde

Kişisel temizlikte killi sabun kullanılır... 

Okuduğunuz için teşekkür ederim...

Yorumlarınızı bekliyorum

Kübra 


not : #lerzankaradanli29Ekim


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder