22 Oca 2020

Cocodays Gündüz Serumu ve O3RSS Serum ile KarşılaştırılmasıMerhabalar,

Nasılsınız? Neler yapıyorsunuz? Bugün sizlere oldukça güzel bir ürün anlatacağım VE sonrasında 03RSS serum ile karşılaştıracağım. Karşınızda Ozonlabs Cocodays Gündüz Serumu ve O3RSS serum ile karşılaştırılması Cocodays, özünde ozonlandırılmış hindistan cevizi yağlı bir serum. İçinde ozonized olive oil& ozonlandırılmış zeytinyağı,cocos nucifera flower oil&hindistan cevizi yağı, butyrospermum parkii butter&shea butter,rosa damascene flower oil&gül yağı mevcut. Blogumu takip edenler biliyor ki Ozonlabs markasıyla ilk önce Bentonit Clay, Volkanik maske sayesinde tanıştım. Daha sonrasında O3RSS serumu, Glam serumu sizlere anlattım. Bu yazılarım en kısa sürede güncellenecek,aradan 8 ay civarı geçti çünkü :) 

Cocodays'e dönersek eğer, hindistan cevizi yağını ozonlaştırılarak oluşturulan serum cildi yenileyen,parlaklık veren bir üründür.O3RSS seruma göre çok daha hafif bir kokuya sahiptir. Hindistan cevizi yağı,hindistan cevizi çekirdeklerinden elde edilen bir yağdır,ozonlaştırıldığı zaman yeni aktif oksijen dahil olarak cildin kolaylıkla emeceği bir kombinasyon oluşur. Ozonlandırılmış hindistan cevizi yağı iyi bir antioksidandır,zararlı bakterilerle savaşır. Cilt bariyerini bozmaz. Her tipteki ciltte kullanılabilir. 


Ambalajı asansör biçimli ve pompalı,istediğiniz miktarda alabiliyorsunuz. Hafif sarımsı bir rengi var. Eğer cildiniz çok kuru ise, cilde masaj yapa yapa uyguladığınızda içindeki oksijen gücüyle ölü hücrelerden arınma olacak ve nemli bir bariyer oluşturularak, kırışıklıklar önlenilecek.


Cildinizi temizlediniz. Kullanılabilecek probiyotik köpüğü de yazdım sizlere. Temiz cilde iki pompa şeklinde uyguladım ve daha sonra günlük makyajımı yaptım. Cildime nemlendirici eksiği kalmadı, UV ye karşı koruma sağladım hindistan cevizi yağı sayesinde ve cildimi lekelenmeden kurtardım. Cildime parlaklık verdi,su kaybını önledi,karma ciltli olmama rağmen en ufak akneye sebep olmadı. Ağır sivilceleri olan, yağ sorunu olanlar serum kullanmaktan korkar. Korkmayın. Cocodays yakmaz,kurutmaz,sivilce sorununuzu artırmaz, cildi yeniler. Yazın güneş öncesi cildimi korumak için üç dört pompa sürdüm. Kollarıma da sürdüm hatta. 


Serum içinde alkol,paraben,petrol türevi herhangi bir madde,ağır koruyucular,sülfat gibi maddeler yok. Balasu Hanım bu ürünü anne sütündeki lauric acit ve ozonun koruyucu özelliğinden yararlanarak üretmiştir. 


Şimdi, bir de yaklaşık haftada 1 kere sosyal medya üzerinden veya maille aldığım soruya cevap vereyim :)
Cocodays mi O3RSS serum mu?

1- Cocodays ozonlandırılmış hindistan cevizi yağıdır,nemlendirici formdur. O3RSS zeytinyağının ozonlanırılmış halidir, bu serum medikal form tarzındadır en az 21 gün,ciltteki soruna göre kullanılır. Bu süre artırılabilir. 

2- Cocodays'i gün içinde,uzun süre istenildiği kadar kullanılabilir,çevresel faktörlere göre cildi korur.

3- Cocodays kızarıklıklarda uygulanmaz. O3RSS serum kızarıklıklarda,roza hastalarında,cilt hasarlarında kullanılabilir. 

4- Cocodays lazer sonrası kullanılmaz. O3RSS lazer sonrasında kullanılabilir.

5- Kaşıntılarda, egzamalarda cocodays kullanılamazken, O3RSS serumu kullanabilirsiniz. 

Almak isterseniz siteye ışınlanın

Ayrıca sosyal medya üzerinden sorularınız icin Ozonlabs Turkiye sayfasına ulaşabilirsiniz...

10 üzerinden 10 veriyorum

Yorumlarınızı bekliyorum

Sevgiler

Kübra not: Başak'ın yazısına da göz atalım :) 
Devamını Oku »

21 Oca 2020

Sabit Yazı 1 : Ozonlabs Purifying Facial Cleansing Foam- Güncelleme3 Haziran 2019

Günaydın. Nasılsınız?   Karşınızda Ozonlabs Purifying Facial Cleansing Foam,yani Arındırıcı Yüz Temizleme Köpüğü.


Karma cilt için ürün bulmak oldukça zordur. Bunu daha önceki yazılarımda da bahsetmiştim. Yüzünüzdeki sebum dengesini sağlamak için kullandığınız ürünler,yanaklarınızı ya da alnınızı kurutabilir. Bunu deneyimlediğimden yazıyorum. Öyleki yer yer yanağım kuruduğundan dökülüyor bile. 


Ozonlabs yüz temizleme köpüğünün önce detaylarına bakalım. Ürün probiyotik bir bariyer. Spesifik olarak cilt kızarıklıkları, hassas cilde sahip olanlar,rosa hastalarına çok iyi geliyor bu bariyer. İçeriğinde allantoin,panthenol ve ginseng var. Allantoin doğal bir yapı, doğada bulunuyor. Bu yapı nemlendirme özelliğine sahip. Panthenol  ise cilt tedavisinde kullanılıyor. Tahriş,pişik,cilt enfeksiyonlarına çok iyi geldiği biliniyor. Çatlakları onarıyor. İzlere yönelik ise hücre oluşumunu destekliyor. Ginseng ise yine yıllık bir bitki. Cilt sağlığı için oldukça yararlı olduğu pek çok merciide mevcut. 
Ürün içinde cilde negatif etki sağlayacak herhangi bir madde yok. Ambalaj üzerinde de yazılı: SLES,alcohol, paraben free. Yani SLES,alkol ve paraben yok. İçeriği oldukça temiz. Bu da ürüne büyük bir artı katıyor. Ürün üzerinde yine pek çok dilde ürünün açıklaması mevcut. Şişeyi açtığınızda pompalı bir yapı olduğunu görüyorsunuz ki bu benim en sevdiğim ambalaj özelliği.
Ürün 150 ml. Türk menşeili. Nasıl mutlu oluyorum bilemezsiniz böyle temiz içerikli ürünlerin Türk markası olduğu için. Ayrıca az miktar yettiği için uzun süre kullanacağım gibi görünüyor. Ambalajı bitse bile atmak istemiyorum :) 
Ürün köpük formunda. İstediğiniz miktarda alıp uyguluyorsunuz. Yine maddeler halinde sıralayalım...

1- Ürünü ıslak cildinize uyguluyorsunuz. Masaj yaparak yediriyorsunuz. Daha sonrasında duruluyorsunuz. 

2- Ciltteki fazla yağı alıp götürüyor ve cildiniz dupduru görünüyor. Makyaj kalıntısını bile yok ediyor. Tam günlük temizleyici. 

3- Yüzünüzü temizlemekle kalmıyor bir de nemlendiriyor. Cildiniz ürün uygulaması sonrasında ne yanıyor ne de geriliyor. En sevdiğim özelliklerinden biri bu gerginliğin olmaması. 

4- Cildim canlı görünüyor ürün uygulamasından sonra. Hatta yüzeysel ölü hücreleri de yok ediyor. Gözeneklerdeki kir arındığından,siyah nokta oluşumunu engelliyor. 

5- Ürünü parmaklarımla uyguluyorum ben.Herhangi bir fırça,ped kullanmıyorum. Duruladıktan sonra kağıt havlu kullanıyorum. Kağıt havlu kullanın :) 

Bu ürünle ilgili instagramda video da çekmiştim. Bir de bittiği zaman yazarım yeniden. 

Hatırlarsınız Ozonlabs'ın maskesinin ilk bölümünü yazmıştım. Tekrar okumak isterseniz eğer buyrun . O ürün gibi bu ürünü de kullanmaya devam edeceğim. Bundan sonra ne maskeden ne de bu temizleyiciden vazgeçmeyeceğim.Ürün detayları için Balasu Hanım'a çok teşekkür ederim.

Markanın başka bir yazısı için Başak'ın bloga da uğrayın. Yazısı olabilecek en iyi yazılardan biriydi. 

Puanlama yapmaya çalışsam 10 üzerinden 10 veriyorum. Galiba bu puanı çok nadir veriyorum.

Çok teşekkürler

Sevgiler

Kübra
ve tam 8 ay sonra yazının güncellemesi ile karşınızdayım :)

8 aylık süreçte probiyotik arındırıcı köpük artık rutinim oldu. Benim gibi Başak burcunun tüm sıkıntılarını yaşayan,yüzüne,burnuna takık birine ürün zor bulunur :) Karma ciltli biri olarak rutinimi bu 8 ayda değiştirdim. Artık elimde komedon ile gezmiyorum.  Deli gibi tuhaf,ektrem tonik filan yapmıyorum. Şimdilerde güne şöyle başlıyorum, gün içinde yoğun çalıştığım için ,sabah ferah,canlı bir yüzle güne başlamak için, yüzümü iki pompa ve köpük ile temizliyorum.  Köpük masaj yaparak uygulandığında cilt sanki yenilenmiş gibi oluyor. Masaj cilde çok iyi geliyor. Daha sonra Glam sürüyorum. Bir saat, saat sonrasında makyajımı yapıyorum.

Çok ten makyajı yapmıyorum eskisi gibi.  Makyaj yaptığımızda cildimizi pürüzsüzleştirmek için kullandığımz fondöten,BB,pudra ve kapatıcılar gün boyu yüzümüzde kalıyor ve oksijen alımını engelliyor. Cildimizi yoruyor. Lütfen makyajınızı temizlemeden sakın uyumayın. Diyelim ki evdesiniz, cildiniz için günde 1 kere kullanabilirsiniz. Size yeter. Akşam ise önce makyajımı siliyorum,daha sonra iki pompa köpüğü masaj yapa yapa uyguluyorum. Makyajın gün içinde verdiği tüm zarardan kurtuluyorum. Makyajın m 'si kalmıyor.  Sonrasında yumuşacık,irrite olmayan bir cildim oluyor. Ben 1 dakika civarı bekliyorum. Haftada 2 kere, köpük uyguladıktan sonra maskemi sürüyorum. 15-20 dakika bekliyorum. Maske yapmadığım gün, köpükten 2 saat sonra serumumu sürüyorum. Önceleri burnumdaki siyah noktalar ben aynaya bakınca gözüme çarpardı. Bir de temizleyici,tonik vs ile görmeyeceğim siyah nokta diye cildimin yapısını bozar, doktorluk olurdum. 8 aydır böyle bir şey yaşamıyorum. 
Bu 8 ay içinde, önce canikocum Linoş ve sonra Eda denedi ürünü. Ciltleri gerçekten inanılmaz sorunluydu. Heleki Eda çok ağır makyaj yapar. Önce Eda'dan bahsedeceğim. Cildinde lekelenme ve sivilcelenme vardı. Yazılarımı okudu ve Balasu Hanım ile konuşmalarımı ilettim. Maske ( detayları burda ) ve köpük aldı. İzleri azaldı, daha sonra Balasu Hanım'a fotograflarını ilettik. Çok mutlu oldu. Sonra Lina'nın fotografları ilettik. Lina yine maske,köpük kullandı. Yok oldu tüm siyah noktaları.  Yine Balasu Hanım'ın instagram hesabında bulabilirsiniz. Yine öğretmen arkadaşımız İlke'nin fotograflarını görebilirsiniz. Düzenli olarak ürünü kullanmaya devam ediyorlar. Yeni ürünler için de heyecanlanıyorlar, gecenin bir saati bana yazıyorlar :))) Glam'i deneyecekler.  Unutmadan, bir ara da sevgili Tuğçe, Almanya üzerinden sipariş verdi. Cildinde yoğun siyah noktalar vardı, cildi doğumdan bozulmuştu, havasal değişim yüzünden kurumuştu. Cildi toparlanmaya başladı,kullanmaya devam ediyor. Ara ara konuşuyoruz. 


Köpük temiz içeriğiyle göze çarpıyor. Bağışıklık sistemine zarar vermeden, cildin yağlanmasını azaltan bir ürün. Her tipteki cilt tarafından kullanılabilir. İçeriğinde cildi kurutan sülfat yok. Silikon ve SLS gibi gözeneklerin nefes almasını engelleyen yapılar yok. Alkol yine cildin bariyerine zarar veren bir içerik, olmaması çok önemli. Petrol türevi bir ürün yok. Yapısında bulunan organik bakteriler (yoğurt bakterisi ) hücrelerin bağışıklık yapısını koruyarak, yenilenmesine katkıda bulunur. 

Düşünün ki akne tedavisi gören, sürekli ilaç kullanan,roza sıkıntısı olan, cildinde yoğun ölü deri barındıran herkes kullanabilir.  Yukardaki fotografta gördüğünüz mikrofiber ped ile kullandınız mı peeling görevi görür. 60 saniye ile 90 saniye arasında cildinizde bekletebilirsiniz, sonrasında Ozonlava Bentonit Clay maskeye cildi hazırlayabilirsiniz. Benim rutinim haftada 2 kere böyle. Sonrasında sorununuza göre O3RSS serum ,Cocodays veya Glam'e göre cildinizi  hazırlayabilirsiniz. 


Şu an kullandığım şişe sanırım 8 ayda 6. Tam da sayamadım. 


Yine denerken instagram üzerinden video çekelim mi?Değişmiyor ->>>>> 10 üzerinden 10 veriyorum

Sevgiler

Kübra


Devamını Oku »

20 Oca 2020

Sabit Yazı 2: Lyn Skincare Face Cleansing Gel
Günaydın!

1 Ocak'tan selam olsun :) Nasıl geçti geceniz? Ben sıkılınca yorgundum da uyudum :) Sabah da kalktım sizlere yazılar hazırladım, iyi oldu :)

İlkiyle başlıyoruz :)

Karşınızda Lyn Skincare Face Cleansing Gel.  Defne suyu içeren yüz temizleme jeli. 


Ürün makyajı,kiri&yağı arındıran bir jeldir. Göz,ten ve dudak makyajında kullanılabilir. Detaylara bakalım :) 


1- Ürün şeffaf yapıda,rengi yok. Hafif bir kokusu var parfumden dolayı. Bir miktar alıyorsunuz,su ile karıştırıp masaj yaparak tüm yüzümüze uyguluyoruz.  Sıvıya yakın formda. Akıcı. Ben yumuşak fırçamda masaj yapıyorum. Çok seviyorum tüm bölgelere ulaşıyorum,sonrada duruluyorum. Ciltte herhangi bir gerginlik,kaşıntı,reaksiyon göstermiyor. Sonrasında tonik kullanabilirsiniz. Kurutmadı. Sivilce yapmadı. Günlük rutininizde yer alabilir. Karma cilde sahip biri olarak, cildimi güzelce temizledi,canlandırdı. Gün boyu oluşan yorgunluğu da aldı.  Göz makyajı için kullanmadım ama dudak makyajını da temizlemek için kullandım. Cildim gerilmedi, sonrasında yatarken nemlendirici sürdüm. 


2- Şimdi içeriğine bakalım :) Su içeriyor. İlk maddede su gözümüze çarpıyor. Disodyum kokoamphodiasetat bakım ürünlerinde yer alır. Sodyum sulfat yağ emici bir yapıdır. Tek başına zararlı değildir, pek çok kişi yanlış yönlendirme yapıyor.  Kokomidopropil betain, hindistan cevizi yağı ve dimetilamino propilaminden üretilen bir organik bileşimdir. Cildi yumuşatır. 

Cocoglucoside glikoz ve yağ asidinden üretilmiş formulasyondur. Hassas ciltleri kurutmadan temizler. 


Gliserin oleat, gliserin ve oleik asit birleşimidir. Bakım ürünlerinde yağ içindeki su emülsiyonlarının yapısıdır. Propilen glikol bitkisel gliserindir. Desil glikozit hassas ciltlere yönelik aktif maddedir. Saccharide Isomerate (Pentavitin) etkili bir nemlendiricidir. Şampuan ve cilt bakım ürünlerinde yer alır.Yan etkisi yoktur. Sodyum sitrat zararsız etken maddedir. Laurus Nobilis Leaf Water ,yani defne yaprağı suyu. Defne cilt bakımında kullanılan bir bitkidir. Yağı dengeleyen,lekelenmeyi önleyen,hücre yenileyen bir bitkidir. Lütfen peeling yazıma göz atın. Lactic Serum Proteinium Süt proteinidir. PEG-40 Hydrogenerated castor oil, cilt bakımında kullanılır.

Metilkloroizotiazolinon antibakteriyel etkilere sahip koruyucudur. 

Sitrik asit ise limon ve benzeri bitkilerde de yer alan cildi ölü hücrelerden arındıran,canlandıran asitlerden biridir. 

Ürün içinde paraben ve türevleri,alkol yok. 

Tüm içerikleri yazdım. Her türlü cilt tipine uygun bir ürün.  

3- Lyn, Bartın'da üretilen bir Türk markasıdır,marka ile detaylı bilgiyi sitelerinden alabilirsiniz ayrıca . Temizleme jelinin ambalajı tüp şeklinde. Ambalaj dizaynı da güzel. Beyaz, doğal. Kapağı da ayrıca  sağlam. 
Ben sevdim ürünü...


Siz nasıl buldunuz? 

Yorumlarınızı çok merak ediyorum.

Sevgiler

Kübra 


Devamını Oku »